Bendra informacija

Tel.: (+370 5) 216 9069
El.p.: rvul@rvul.lt

Administracijos darbo laikas

I-IV nuo 8.00 iki 17.00
V nuo 8.00 iki 15.45
pietų pertrauka nuo 12.00 iki 12.45

Atvykimo tvarka

 

PACIENTŲ DĖMESIUI! Reabilitacijos centre “Pušyno kelias“ kol kas teikiamos tik stacionarinės reabilitacijos paslaugos (ambulatorinės reabilitacijos paslaugos ir procedūros šiuo metu nevykdomos).

 

Reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ paslaugos teikiamos tik iš anksto užsiregistravusiems pacientams (registracija vyksta tel. (8 5) 276 4645).

Informuojame, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems gyventojams medicininę ar ambulatorinę reabilitaciją skiria gydantysis gydytojas, remdamasis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijomis. Ar pacientas gali gauti šias paslaugas stacionare, ar ambulatoriškai – sprendžia gydantysis gydytojas pagal paciento sveikatos būklę. Svarbu tai, kad pacientas turi teisę pats pasirinkti, į kurią įstaigą jam parankiau vykti. Smulkesnė informacija – VLK interneto svetainėje (www.vlk.lt) veikiančiame skyrelyje „Medicininė reabilitacija“.

Atvykstantiems į Reabilitacijos centrą „Pušyno kelias“ rekomenduojame su savimi turėti:

  • asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  • išrašą iš medicininių dokumentų t. y., šeimos gydytojo pažymą apie Jūsų sveikatą (F-027);
  • asmeninius daiktus (šlepetes, maudymosi reikmenis (kepurėlę į baseiną), asmens higienos reikmenis).

Konkrečias procedūras kiekvienam pacientui, šiam atvykus į Reabilitacijos centrą, individualiai, pagal sveikatos būklę, paskirs gydytojas.

PACIENTAMS, atvykusiems su teritorinių ligonių kasų pažymomis reabilitacijai, visam reabilitacijos laikotarpiui suteikiamas NEMOKAMAS apgyvendinimas standartinėse palatose, maitinimas (tris kartus per dieną), gydymas vaistais, gydytojų konsultacijos, pagal sveikatos būklę reikalingi tyrimai, veiksmingiausios reabilitacijos procedūros. Paslaugos, brangesnės už ligonių kasų apmokamo krepšelio apimtį, taip pat papildomi tyrimai (esant pageidavimui) apmokami pagal įstaigoje patvirtintą kainyną.

*****************

Jūsų dažniausiai užduodami klausimai:

Kokius dokumentus reikia turėti vykstant reabilitaciniam gydymui?

  • Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  • Išrašą iš medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a).

Kas rūpinasi reikiamais dokumentais, kai pacientas siunčiamas stacionarinei ir ambulatorinei reabilitacijai (reabilitacija II, palaikomoji reabilitacija, ambulatorinė reabilitacija II, I)?

Reikiamų dokumentų tvarkymu rūpinasi pacientą gydantys medikai. Per vieną darbo dieną elektroniniu būdu iš Teritorinių ligonių kasų gaunamas atsakymas, ar pacientui minėto gydymo išlaidos bus kompensuojamos. Apie Teritorinių ligonių kasų išduotą elektroninę pažymą ligonį turi informuoti į reabilitaciją siunčiantis gydantysis gydytojas.

Kas tęsia nedarbingumo pažymėjimus medicininės reabilitacijos laikotarpiu?

Nedarbingumo pažymėjimus medicininės reabilitacijos laikotarpiui tęsia įstaigos gydytojas kartu su skyriaus vedėju, vadovaudamiesi Nedarbingumo pažymėjimų bei nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimų išdavimo taisyklėmis.

Ar atvykstant mokamoms procedūroms reikia turėti gydytojo siuntimą?

Šis siuntimas nėra privalomas, tačiau Reabilitacijos centro „Pušyno kelias“ specialistai rekomenduoja jį turėti. Jeigu pacientas siuntimo neturi, rekomenduojame pirmiausia pasitarti su Reabilitacijos centro gydytoju specialistu. Jei pacientas / klientas, neturintis gydytojo rekomendacijų procedūroms atlikti, atsisako Reabilitacijos centro gydytojų konsultacijos (mokamos), esant abejonių dėl galimų kontraindikacijų, procedūrą turintis atlikti specialistas tai daryti gali atsisakyti.