Bendra informacija

Tel.: (+370 5) 216 9069
El.p.: rvul@rvul.lt

Administracijos darbo laikas

I-IV nuo 8.00 iki 17.00
V nuo 8.00 iki 15.45
pietų pertrauka nuo 12.00 iki 12.45

Intervencinės radiologijos skyrius

Skyriaus vedėjas

Audrius Širvinskas

Vyresnioji slaugytoja Jolita Totorytė Gydytojų kabinetas
(+370 5) 236 20 60 (+370 5) 236 20 60 (+370 5) 236 20 60
 

 

Intervencinės radiologijos skyriuje atliekamos plataus spektro diagnostinės intervencinės radiologijos procedūros (DIRP) ir gydomosios intervencinės radiologijos procedūros (GIRP). DIRP: smegenų ir kaklo arterijų angiografijos, galūnių arterijų angiografijos, visceralinės angiografijos, dubens organų angiografijos, aortografijos.

GIRP – cerebrinių arterijų aneurizmų embolizacijos, cerebrinių arterioveninių malformacijų ir arterioveninių fistulių embolizacijos, kaklo ir aortos lanko šakų arterijų stentavimai, pilvinės aortos aneurizmos stentavimai, klubinių arterijų ir apatinių galūnių arterijų endovaskulinės angioplastikos bei stentavimai, visceraliniu arterijų stentavimai. 

 Atliekamos gimdos miomų embolizacijos, smegenų kraujagyslinių darinių embolizacjos, inkstų navikų embolizacijos.  Esant ūmiam ir kritiniam trauminiam kraujavimui, kraujavimui į virškinamąjį traktą, pilvo ertmę ar dubens sritį embolizuojamos pažeistos ar atitinkamą sritį maitinančios arterijos, kurios ir yra pagrindinis kraujavimo šaltinis.  Atliekamos mechaninės trombektomijos iš smegenų arterijų pacientams susirgusiems ūmiu išeminiu insultu.  2012 m. skyriuje buvo atlikta pirmoji Lietuvoje sėkminga trombektomija iš galvos smegenų arterijų  iki šiol atliktų trombektomijų skaičius išlieka didžiausias visoje Lietuvoje.

Gydytojai

Audrius Širvinskas – gydytojas radiologas, skyriaus vedėjas.  2004 m. baigė Kauno medicinos universitetą, medicinos fakultetą. Nuo 2007 m. dirba gydytoju intervenciniu radiologu, 2010 m. yra Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas. Stažavosi Prancūzijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Olandijoje,  Čekijoje, Suomijoje . Ypatingą dėmesį skiria intervencinei neuroradiologijai, atlieka galvos smegenų arterijų aneurizmų embolizacijas, galvos smegenų arterioveninių malformacijų/fistulių embolizacijas, trombektomijas iš galvos smegenų arterijų pacientams, susirgusiems ūmiu išeminiu insultu. Šioje srityje nuolatos gilinasi ir tobulina savo žinias dalyvaudamas tarptautiniuose teoriniuose-praktiniuose kursuose, skaito pranešimus tarptautinėse bei respublikinėse konferencijose. Taip pat, kartu su gyd. ginekologais aktyviai dalyvauja gimdos miomų gydyme, domisi šios srities naujovėmis bei atlieka gimdos miomų embolizacijas.

Andrej Afanasjev – gydytojas radiologas 

Mindaugas Griškevičius – gydytojas radiologas