Bendra informacija

Tel.: (+370 5) 216 9069
El.p.: rvul@rvul.lt

Administracijos darbo laikas

I-IV nuo 8.00 iki 17.00
V nuo 8.00 iki 15.45
pietų pertrauka nuo 12.00 iki 12.45

Krūtinės chirurgijos skyrius

4 aukštas, B korpusas
Skyriaus vedėjas Paulius Gradauskas (+370 5) 265 81 97

Vyresnioji slaugytoja Marina Žukovska

(+370 5) 265 81 72
 
Gydytojų kabinetas

(+370 5) 265 81 73 

 

 

Krūtinės chirurgijos skyrius atidarytas 2007 m. Skyriui nuo jo įkūrimo iki šiol vadovauja gydytojas Paulius Gradauskas. Skyriuje dirba 6 gydytojai, teikiantys II ir III lygio krūtinės chirurgijos ir II lygio pulmonologijos stacionarines ir ambulatorines paslaugos.

Krūtinės chirurgijos skyriuje dirba kvalifikuoti krūtinės chirurgai, sukaupę daug patirties gydant bet kokias krūtinės ląstos organų ligas. Gydytojai profesionaliai gydo įvairias krūtinės ląstos organų ūmines ir lėtines ligas, krūtinės ląstos traumas ir jų komplikacijas, atlieka skubias ir planines minimaliai invazines ir atviras krūtinės ląstos operacijas. Taip pat atliekamos ir didelės apimties jungtinės operacijos kartu su pilvo chirurgais, neurochirurgais, traumatologais. Atliekamų operacijų spektras labai platus pradedant nuo vietinėje nejautroje atliekamų procedūrų (pūlinių atvėrimas, diagnostinės biopsijos, pleuros punkcijos, drenavimai ir kt.) iki didelių krūtinės ląstos operacijų (plaučio, plaučio skilties pašalinimas, dalinės plaučių rezekcijos, pleurektomijos, stemplės rezekcinės operacijos, stemplės ir trachėjos stentavimai ir kt.). Ligoniams teikiama kvalifikuota krūtinės chirurgų ir pulmonologės priežiūra po operacijų, užtikrinamas ilgalaikis pooperacinis ambulatorinis stebėjimas.

Krūtinės chirurgijos skyriuje dirbanti pulmonologė tiria ir gydo ūminėmis ir lėtinėmis plaučių ligomis sergančius ligonius – infekcinėmis (plaučių uždegimais, bronchektazėmis, pūlingais bronchitais ir kt.), obstrukcinėmis plaučių ligomis, ligonius su lėtiniu kvėpavimo nepakankamumu, skysčiu pleuros ertmėje, židiniais ir dariniais plaučiuose ir t.t. Esant chirurginio ištyrimo ir gydymo indikacijoms, ligoniai aptariami ir gydomi kartu su krūtinės chirurgais.

Krūtinės chirurgijos skyriaus gydytojai atlieka įvairius diagnostinius krūtinės ląstos organų tyrimus – gydomąsias ir diagnostines bronchoskopijas (endobronchines biopsijas, svetimkūnių šalinimus, taip pat ir plaučių darinių, židinių transbronchines biopsijas, plaučių abscesų kateterizavimo procedūras rentgeno kontrolėje), krūtinės ląstos organų echoskopijas, pleuros ertmės punkcijas ir drenavimus, krūtinės ląstos sienos darinių biopsijas ir kt.. Betarpiškai bendradarbiaujama su klinikine, biochemine, mikrobiologine, patologijos laboratorijomis, radiologijos (echoskopija, konvencinė radiologija ir kompiuterine tomografija) tarnyba. Esant poreikiui pasitelkiama kitų specialybių gydytojų pagalba.

Skyriaus gydytojai kelia kvalifikaciją konferencijose ir kongresuose Lietuvoje ir užsienyje, vyksta stažuotis į kitas pasaulio šalis. Krūtinės chirurgijos skyriuje nuolat dirba ir žinias gilina Vilniaus universiteto studentai ir chirurginių specialybių gydytojai rezidentai. Už puikų darbą Krūtinės chirurgijos skyrius kasmet sulaukia daug padėkų. Ligoninės organizuojamoje apklausoje ligoniai skyrių vertina puikiai.

 

GYDYTOJAI

Paulius Gradauskas 1991 metais baigė Kauno medicinos akademiją (dabartinis LSMU). Studijavo Chirurginių ligų rezidentūroje ir įgijo gydytojo chirurgo kvalifikaciją. Toliau tęsė studijas KMU Torakalinės chirurgijos rezidentūroje ir 1996 įgijo krūtinės chirurgo kvalifikaciją. Nuo tada iki 2007 metų dirbo Kauno medicinos universiteto klinikų Torakalinės chirurgijos skyriuje gydytoju ir KMU lektoriumi. 2007 persikėlė į VGPUL (dabartinė Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė) Krūtinės chirurgijos skyrių, kurio vedėju dirba iki šiol. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentams veda Bendrosios chirurgijos praktikos darbus. Yra Lietuvos krūtinės ir širdies chirurgų draugijos valdybos narys, Europos krūtinės chirurgų draugijos (ESTS) narys.
Domisi krūtinės onkologija ir politrauma.
Vaidas Kastravickas 1993 metais baigė Kauno medicinos akademiją (dabartinis LSMU). Studijavo Chirurginių ligų rezidentūroje, įgijo gydytojo chirurgo kvalifikaciją. Toliau tęsė studijas KMU Torakalinės chirurgijos rezidentūroje ir 2000 m. ją baigė. Dirbo Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, LSMUL Kauno klinikose. Nuo 2015 m. – RVUL Krūtinės chirurgijos skyriaus gydytojas krūtinės chirurgas. Yra Lietuvos krūtinės ir širdies chirurgų draugijos valdybos narys. Domisi politrauma.
Aleksej Makarenko krūtinės chirurgu dirba nuo 2010 metų. Pagrindinės darbo kryptys – krūtinės trauma, minimaliai invazyvi krūtinės chirurgija, nespecifinės pūlinės pleuros ligos. Endoskopinio bronchologinio darbo patirtis nuo 2010 m. Lietuvos krūtinės ir širdies chirurgų draugijos narys, Skandinavijos krūtinės chirurgų draugijos (SATS) narys, Lietuvos pulmonologų draugijos narys, Europos respiratologų draugijos (ERS) narys. Stažavosi Varšuvos Plaučių ligų ir tuberkuliozės institute Lenkijoje.
Giedrė Grigienė gydytoja pulmonologe dirba nuo 2009 m. Tiria, gydo ir konsultuoja ligonius, sergančius ūminėmis ir lėtinėmis plaučių ligomis, atlieka įvairias diagnostines ir gydomasias procedūras – diagnostines ir gydomasias bronchoskopijas, krūtinės ląstos ultragarsinius tyrimus, pleuros ertmės punkcijas, kvėpavimo funkcinius tyrimus. Lietuvos pulmonologų draugijos tarybos narė ir sekretorė, Europos respiratologų sąjungos narė. Nuolat tobulinasi įvairiose konferencijose ir kongresuose Lietuvoje bei užsienio šalyse.
Gintaras Kiškis krūtinės chirurgu dirba nuo 1989 metų. Pagrindinės darbo kryptys – krūtinės trauma, minimaliai invazyvi krūtinės chirurgija, nespecifinės pūlinės pleuros ligos. Endoskopinio bronchologinio darbo patirtis nuo 1984 m. Lietuvos Krūtinės ir širdies chirurgų draugijos narys, Skandinavijos krūtinės chirurgų draugijos (SATS) narys. Stažavosi Rusijoje, Lenkijoje, Danijoje.
Sigitas Zarembagydytojas krūtinės chirurgas (informacija ruošiama).