Ligoninė

Nuo rugpjūčio 26 d. keičiasi pacientų lankymo tvarka

24 Rgp 2020 Naujienos

Augant užsikrėtimų koronavirusu skaičiui šalyje, o ypač Vilniaus apskrityje, griežtinama pacientų lankymo tvarka, taip siekiant apsaugoti Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje gydomus pacientus ir įstaigos personalą nuo COVID-19 grėsmės.

Kviečiame susipažinti su pacientų lankymo taisyklėmis Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje nuo š. m. rugpjūčio 26 d.:

 • Pacientų lankymas vyksta trečiadieniais ir šeštadieniais, nuo 11.00 iki 13.00 val. Lankyti leidžiama tik tuos pacientus, kurie ligoninėje guli 5 dienas ar ilgiau.
 • Įleidžiami tik iš anksto užsiregistravę lankytojai.
 • Stacionarinėms paslaugoms hospitalizuoti pacientai nurodytomis dienomis gali būti lankomi TIK IŠ ANKSTO SUDERINTU LAIKU. Užsiregistravę lankytojai pasitinkami prie ligoninės pagrindinio įėjimo ir į skyrių palydimi grupėmis, kurios įleidžiamos 11.00 val., 11.30 val., 12.00 val., 12.30 val. Lankymo laikas derinamas paskambinus skyriaus posto telefonu, nurodytu SKYRIŲ POSTŲ TELEFONŲ NR. SĄRAŠE (spausti čia).
 • Terminalinės būklės (sergančius nepagydoma ir progresuojančia liga) pacientus leidžiama lankyti ir kitu laiku, iš anksto suderinus konkretų lankymo laiką su skyriaus vedėju.
 • Stacionare izoliuotus pacientus lankyti draudžiama.
 • Lankymas vyksta tik paciento palatoje (pacientų ir lankytojų susitikimai neorganizuojami bendrosiose erdvėse).
 • Vieno paciento lankymo laikas – iki 30 minučių.
 • Vienoje palatoje tuo pačiu metu gali būti tik vienas lankytojas (lankant terminalinės būklės pacientus) ir ne daugiau kaip 2 lankytojai (lankant kitus pacientus).
 • Vieną pacientą tą pačią dieną leidžiama lankyti tik vienam lankytojui (išimtis daroma terminalinės būklės pacientams).
 • Ligoninėje būtina dėvėti kaukę ir laikytis saugaus atstumo. Rekomenduojamas kuo mažesnis fizinis kontaktas tarp paciento ir lankytojo (rekomenduojama išlaikyti bent 1 m atstumą).
 • Lankytojai, kuriems pasireiškia bent vienas COVID-19 būdingas simptomas (karščiavimas daugiau nei 37,3 °C, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas (dusulys), staigus uoslės ar skonio praradimas arba susilpnėjimas), kurie atitinka epidemiologinius COVID-19 kriterijus arba per pastarąsias 14 dienų buvo užsienio šalyje, į ligoninę neįleidžiami.
 • Šias taisykles pažeidusiems asmenims bus draudžiama lankyti pacientus ligoninėje.
 • Reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ pacientų lankymas vyksta TIK IŠ ANKSTO SUDERINTU LAIKU trečiadienį ir šeštadienį nuo 15.00 iki 17.00 val. Užsiregistravę lankytojai pasitinkami prie įėjimo ir į skyrių palydimi grupėmis, kurios įleidžiamos 15.00 val., 15.30 val., 16.00 val., 16.30 val. Lankymo laikas derinamas paskambinus registratūros tel. +370 5 276 4645 (darbo dienomis nuo 8.00 iki 16.00 val.).

„LAUKNEŠĖLIAI“. Daiktus, kuriuos norite perduoti ligoninėje besigydantiems savo artimiesiems, galite palikti prie pagrindinio ligoninės įėjimo, šalia rūbinės įrengtoje specialioje zonoje (ant „lauknešėlio“ būtinai nurodykite skyrių ir paciento pavardę). Daiktai priimami kasdien nuo nuo 17.00 iki 19.00 val. 

Prašome „lauknešėliais” perdavinėti tik maisto produktus, higienos priemones ar kitus būtiniausius reikmenis. Nedėkite pinigų, papuošalų, telefonų ir kitokių brangių daiktų, nes negalime užtikrinti tokiu būdu perduodamų materialinių vertybių saugumo!


KAIP SUSISIEKTI? Jei ligoninėje besigydantis Jūsų artimasis neturi ryšio priemonių ar nepavyksta su juo susisiekti, apie jo sveikatos būklę galite pasiteirauti paskambinę į skyriaus postą telefonu, nurodytu SKYRIŲ POSTŲ TELEFONŲ NR. SĄRAŠE (spausti čia).


PACIENTŲ LANKYMO ATMINTINĖ (atsisiųsti)

PAIEŠKA

+