Pacientas ir lankytojas

Pacientų lankymo tvarka nuo 2021-09-13

10 Rgs 2021 Naujienos

Informuojame, kad nuo š. m. rugsėjo 13 d. Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje lankyti pacientus leidžiama asmenims, pasiskiepijusiems COVID-19 vakcina, persirgusiems COVID-19 liga arba turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą bei pateikus tai patvirtinančius dokumentus. Lankytojas turi iš anksto registruotis telefonu arba lankymo dieną užpildyti prie įėjimo į ligoninę jam pateiktą anketą. Lankymas vyksta trečiadieniais ir šeštadieniais nuo 11:00 iki 14:00 val.

Nuo 2021-09-13 stacionarinėms paslaugoms hospitalizuoti pacientai gali būti lankomi laikantis šių reikalavimų:

1. Lankantis asmuo yra pasiskiepijęs viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:

 • Praėjus 1 savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 • Praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
 • Praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;
 • Po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 • Praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu;
 • Praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo, jei pirmajai skiepo dozei buvo naudojama „Vaxzevria“ vakcina, o antrajai – „Comirnaty“ vakcina arba atvirkščiai.

2. Lankantis asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir:

 • Diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas), arba
 • asmuo prieš mažiau nei 60 dienų yra gavęs teigiamą (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po skiepijimo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina.

3. Lankančiam asmeniui atliktas COVID-19 tyrimas ir nustatytas neigiamas rezultatas – ne anksčiau nei prieš 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba greitąjį SARS-CoV-2 antigeno testą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti.

4. Lankantis asmuo yra vaikas iki 16 metų.

5. Lankymui būtina išankstinė registracija tel. Nr. (+370 5) 203 0391, darbo dienomis nuo 8.00 iki 16.00 val. arba LANKYTOJO ANKETOS pildymas atvykus į ligoninę. 

6. Pacientai gali būti lankomi trečiadieniais ir šeštadieniais nuo 11:00 val. iki 14:00 val. Lankytojai pasitinkami prie Ligoninės pagrindinio įėjimo. Atvykęs lankytojas turi pateikti vakcinavimo, persirgimo ar neigiamo COVID-19 tyrimo faktą patvirtinančius dokumentus bei asmens dokumentą.

7. Vieno paciento lankymo trukmė – iki 15 min.

8. Vieną pacientą vienu metu lankyti leidžiama tik vienam lankytojui. Lankymas vyksta paciento palatoje.

9. Lankytojai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, prieš įeinant į skyrių ir išeinant iš jo dezinfekuoti rankas. Lankymo metu rekomenduojamas kuo mažesnis paciento fizinis kontaktas su lankančiais asmenimis (rekomenduojama laikytis ne mažiau kaip 1 metro atstumo).

10. Lankytojai, kuriems pasireiškia bent vienas COVID-19 būdingas simptomas (kūno temperatūra 37,3℃ ir daugiau, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas (dusulys), staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas) arba kuriems taikoma izoliacija į Ligoninę neįleidžiami.

11. COVID-19 ir Izoliaciniame skyriuje gydomų pacientų lankymas draudžiamas (išskyrus terminalinės būklės pacientus).

 


Terminalinės būklės pacientų lankymas

 • Terminalinės būklės (t. y., nepagydomos ir progresuojančios ligos eigos) pacientų lankymas nesikeičia: juos galima lankyti tik gavus skyriaus vedėjo ar vyr. budinčiojo leidimą ir iš anksto užsiregistravus. Registracija vykdoma skyriaus posto telefonu, o lankytojai atvyksta suderintu laiku per Skubios pagalbos skyriaus I registratūrą.
 • Vienoje palatoje vienu metu leidžiama būti tik vieno paciento lankytojams.
 • Vieno paciento lankymo trukmė – iki 15 min.

Siuntiniai („lauknešėliai“) pacientams priimami antradieniais, ketvirtadieniais ir sekmadieniais nuo 17.00 iki 19.00 val. prie ligoninės pagrindinio įėjimo.

PAIEŠKA

+