Čia pateikiama svarbiausia informacija apie paslaugų teikimą COVID-19 pandemijos metu, kurią reikia žinoti Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės pacientams ir jų artimiesiems:

COVID-19 skyrius

 • (+370 623) 11 359 (Postas)
 • (+370 656) 95 775, (+370 5) 265 8186 (Gydytojai)

COVID-19 reanimacija

 • (+370 5) 236 2083 (Postas)
 • (+370 5) 236 2082, (+370 633) 01 347 (Gydytojai)

JŪSŲ ARTIMASIS GYDOMAS COVID-19 SKYRIUJE? (spausti čia)

INFORMACIJOS APIE COVID-19 PACIENTUS TEIKIMAS

PACIENTAMS

Į ligoninę įleidžiami tik iš anksto planinėms paslaugoms užsiregistravę pacientai arba dėl būtinosios pagalbos besikreipiantys asmenys.

Pacientų atvykimas

 • Dėl skubios pagalbos besikreipiantys pacientai atvyksta per Skubios pagalbos skyriaus įėjimą (įėjimas Nr. 1 žemiau pateikiamoje schemoje).
 • Planinėms konsultacijoms pacientai atvyksta iš anksto suderintu laiku per Konsultacijų centro įėjimą (įėjimas Nr. 2 žemiau pateikiamoje schemoje).
 • Ambulatorinės reabilitacijos paslaugoms ir procedūroms pacientai atvyksta iš anksto suderintu laiku per įėjimą, įrengtą prie baseino evakuacinio išėjimo lauko durų (įėjimas Nr. 3 žemiau pateikiamoje schemoje).

Pacientų išvykimas

Po gydymo išrašyti pacientai iš ligoninės gali išeiti per Skubios pagalbos priėmimo skyrių (nuo liftų I aukšte sekti nuorodomis „Skubios pagalbos skyrius“ arba „Išėjimas“).

Mirusių pacientų artimųjų aptarnavimas

Dėl paciento mirties liudijimo ir asmeninių daiktų išdavimo artimieji turėtų kreiptis į Skubios pagalbos skyrių (įėjimas Nr. 1).


Detalesnė visų planinių paslaugų teikimo tvarka yra aprašyta žemiau.

Planinis operacinis gydymas yra atnaujintas beveik pilna apimtimi (su retomis išimtimis kai kurioms planinėms operacijoms). Su visais pacientais, laukiančiais planinių operacijų Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, susisieks atsakingi įstaigos darbuotojai ir suderins tikslią operacijos datą, laiką bei kitas detales.

Ką svarbu žinoti pacientams?

Prieš planinę operaciją (įskaitant dienos chirurgijos paslaugas) pacientui turi būti atliktas viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu), kuris atliekamas iki stacionarizavimo likus ne daugiau kaip 72 val. Šiam tyrimui pacientą nukreipia jo šeimos gydytojas arba pacientai kviečiami iš anksto atlikti PGR tyrimą Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Konsultacijų centre, kur jiems paimamas tepinėlis iš gerklės ir nosiaryklės.

RVUL Konsultacijų centre tepinėliai PGR tyrimui imami žemiau nurodytomis dienomis (iš anksto paskirtu laiku, kurį su pacientu suderina atsakingi RVUL Organizacinio skyriaus darbuotojai):

 • Pirmadieniais – nuo 14.30 val. iki 15.30 val.
 • Antradieniais, trečiadieniais ir penktadieniais – nuo 15.30 val. iki 16.30 val.
 • Ketvirtadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais tyrimai neatliekami

Aukščiau nurodyto PGR tyrimo nereikia atlikti pacientams, pasiskiepijusiems COVID-19 vakcina, persirgusiems COVID-19 liga arba turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą bei pateikus tai patvirtinančius dokumentus (Galimybių pasą, ES Skaitmeninį COVID-19 pažymėjimą, medicininius dokumentus apie vakcinavimą, persirgimą ar COVID-19 tyrimą).

Laikoma, kad asmuo yra pasiskiepijęs viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:

 • Praėjus 1 savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 • Praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
 • Praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;
 • Po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 • Praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu;
 • Praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo, jei pirmajai skiepo dozei buvo naudojama „Vaxzevria“ vakcina, o antrajai – „Comirnaty“ vakcina arba atvirkščiai.

Asmuo laikomas persirgusiu COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), jei:

 • Diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas), arba
 • asmuo prieš mažiau nei 60 dienų yra gavęs teigiamą (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po skiepijimo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina.

Visi pacientai planinėms konsultacijoms Konsultacijų centre registruojami iš anksto. Registracija vyksta tel. (8 5) 216 94 55, (8 5) 265 81 91 darbo dienomis nuo 8.00 iki 16.00 val. ir internetu portale ipr.esveikata.lt

Pirmoji gydytojo specialisto konsultacija teikiama tiesioginio kontakto būdu, kai yra išrašytas E027 formos „Siuntimas konsultacijai, tyrimams, gydymui“.

Nuotolines konsultacijos gydytojas specialistas teikia, kai:

 1. Vykdo ilgalaikį pacientų, sergančių lėtinėmis ligomis, sveikatos būklės stebėjimą pagal Ilgalaikio pacientų, sergančių lėtinėmis ligomis, sveikatos būklės stebėjimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. vasario 28 d. įsakymu Nr. V-288 „Dėl Ilgalaikio pacientų, sergančių lėtinėmis ligomis, sveikatos būklės stebėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – IPSBS tvarkos aprašas), ar kitais atvejais, kai teisės aktų nustatyta tvarka nereikalingas formos E027 siuntimas;
 2. Teikia pakartotinę paciento konsultaciją to paties ambulatorinio gydymo ar tyrimo epizodo metu.

Ką svarbu žinoti atvykstant?

 1. Iš anksto užsiregistravę pacientai į Konsultacijų centrą įleidžiami po vieną, dar lauke (bendraujant per telefonspynę) sutikrinus atvykusio paciento registraciją bei įvertinus jo epidemiologinės rizikos veiksnius.
 2. Nebus priimami karščiuojantys ar turintys ūminės kvėpavimo takų infekcijos simptomų (jie turi kreiptis į karščiavimo kliniką arba skambinti savo šeimos gydytojui telefonu).
 3. Į patalpas pacientas (esant būtinybei – ne daugiau kaip vienas lydintis asmuo) įleidžiamas likus ne daugiau nei 10 min. iki paskirto vizito laiko.
 4. Atvykstantys pacientai (ir lydintys asmenys) turi dėvėti švarią kaukę, dengiančią burną ir nosį.
 5. Visiems į vidų įleidžiamiems asmenims matuojama kūno temperatūra, jie privalo dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.
 6. Tiek lauke, tiek viduje laukiantys pacientai privalo užtikrinti saugų atstumą nuo kitų asmenų (saugus atstumas ar tikslios stovėjimo vietos yra pažymėtos).

RVUL Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje paslaugos teikiamos darbo dienomis nuo 7.00 iki 19.00 val. tik iš anksto užsiregistravusiems pacientams. Registracija vyksta tel. +370 5 265 8190.

Reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ registracija ambulatorinės reabilitacijos paslaugoms vyksta darbo dienomis nuo 8.00 iki 15.00 val. tel. +370 5 276 4645.

Ką svarbu žinoti pacientams?

 • Pirminei FMR gydytojo konsultacijai pacientas, turintis šeimos gydytojo siuntimą ir TLK išduotą pažymą, patvirtinančią teisę į kompensaciją ambulatorinei reabilitacijai II, registruojasi Ambulatorinės reabilitacijos registratūros tel. +370 5 265 8190.
 • Registratorius su pacientu suderina ir paskiria pirmojo vizito datą bei laiką.
 • Iš anksto suderintu laiku atvykęs pacientas apie savo atvykimą praneša Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus registratoriui bendraudamas per telefonspynę, įrengtą prie baseino evakuacinio išėjimo lauko durų (įėjimas Nr. 3 žemiau pateikiamoje schemoje).
 • Į Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus patalpas pacientas įleidžiamas likus ne anksčiau nei 10 min. iki paskirto laiko. Laukdami patekimo į skyrių, pacientai vienas nuo kito privalo laikytis saugaus 1-2 m atstumo.
 • Atvykstantys pacientai turi dėvėti švarią kaukę, dengiančią burną ir nosį.
 • Visiems į vidų įleidžiamiems asmenims matuojama kūno temperatūra, jie privalo dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, užtikrinti saugų atstumą nuo kitų asmenų.

LANKYTOJAMS

Nuo 2021-10-23 lankyti leidžiama tik terminalinės būklės pacientus.

 1. Stacionarinėms paslaugoms hospitalizuotų pacientų lankymas draudžiamas.
 2. Terminalinės būklės, t. y., nepagydomos ir progresuojančios ligos eigos, pacientai lankomi laikantis šių reikalavimų:
  • Paciento lankymas iš anksto suderinamas ir lankytojai užregistruojami paskambinus skyriaus, kuriame pacientas gydomas, posto telefonu. Užsiregistravę lankytojai atvyksta suderintu laiku per Skubios pagalbos skyriaus (PRIĖMIMO) registratūrą.
  • Lankytojai, kuriems pasireiškia bent vienas COVID-19 būdingas simptomas (kūno temperatūra 37,3℃ ir daugiau, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas (dusulys), staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas) arba kuriems taikoma izoliacija, į ligoninę neįleidžiami;
  • Vieno paciento lankymo trukmė – iki 15 min.;
  • Vienoje palatoje vienu metu leidžiama būti tik vieno paciento lankytojams;
  • Lankytojai privalo dėvėti reikiamo lygio asmens apsaugos priemones, prieš įeinat į skyrių bei išeinant iš jo dezinfekuoti rankas. Lankymo metu rekomenduojamas kuo mažesnis paciento fizinis kontaktas su lankančiais asmenimis (rekomenduojama laikytis ne mažiau kaip 1 metro atstumo).

Daiktų perdavimas pacientams

Daiktus, kuriuos norite perduoti ligoninėje besigydantiems savo artimiesiems, galite palikti prie pagrindinio ligoninės įėjimo, šalia rūbinės įrengtoje specialioje zonoje (ant „lauknešėlio“ būtinai nurodykite skyrių ir paciento pavardę).

DĖMESIO! Siuntiniai pacientams („lauknešėliai“) priimami antradieniais, ketvirtadieniais ir sekmadieniais nuo 17.00 iki 19.00 val.

Prašome „lauknešėliais” perdavinėti tik maisto produktus, higienos priemones ar kitus būtiniausius reikmenis. Nedėkite pinigų, papuošalų, telefonų ir kitokių brangių daiktų, nes negalime užtikrinti tokiu būdu perduodamų materialinių vertybių saugumo!

Ligoninė