Apie mus

Ausų, nosies ir gerklės ligų skyrius buvo įkurtas 1958 m. II Vilniaus miesto ligoninėje. Skyriui iki 1988 m. vadovavo patyręs specialistas Antanas Sodeika. Tuo metu buvo atliekamos visos tradicinės LOR operacijos. 1988 m. Ausų, nosies ir gerklės ligų skyriaus vedėju paskiriamas hab. dr. Jonas Laimutis Martinkėnas. Jam vadovaujant, susidomėta rinologinėmis problemomis, atsisakyta senų, radikalių metodikų, pereita prie tausojančių plastinių procedūrų. Nosies ligų diagnostikoje ir gydyme pradėti naudoti endoskopai, mikroskopas, išplėstas rinologinių operacijų diapazonas. Nuo 1993 m. Ausų, nosies ir gerklės ligų skyriuje pradėtos taikyti sudėtingos endoskopinės endonazalinės nosies ir prienosinių ančių chirurginės operacijos. Esame endoskopinės endonazalinės chrurgijos pradininkai Baltijos šalyse. Šia technika per visą laikotarpį atlikome apie 5000 sudėtingų endoskopinių tretinio lygio operacijų.

2005 m. Ausų, nosies ir gerklės ligų skyrius iš Vilniaus Misionierių ligoninės perkeltas į Vilniaus greitosios pagalbos universitetinę ligoninę (dabar RVUL). Čia toliau tęsiama bei plečiama chirurginė otorinolaringologija. Nuo 2009 m. Ausų, nosies ir gerklės ligų skyriui vadovauja dr. Svajūnas Balseris.

Skyriuje dirba aukštos kvalifikacijos gydytojai, kurie tobulinasi įvairiose šalies ir užsienio klinikose, 2 gydytojai turi mokslinius laipsnius.

Nuo 2010 m. Ausies, nosies, gerklės ligų skyriuje kasmet organizuojami moksliniai – praktiniai funkcinės endoskopinės chirurgijos (FESC) mokymo kursai, kuriuose jau dalyvavo keli šimtai gydytojų iš Lietuvos ir užsienio valstybių – ne tik gydytojai otorinolaringologai, bet ir neurochirurgai, veido žandikaulio chirurgai, bendrosios praktikos gydytojai. Kursų metu skaitomos paskaitos, aptariami klinikiniai atvejai, tiesiogiai demonstruojamos endoskopinės sinusų operacijos. Ateityje planuojame organizuoti ir tarptautinius  mokymo kursus. Skyriaus gydytojai, nuosekliai dirbdami, dalyvaudami mokslinėje veikloje ir bendradarbiaudami su užsienio specialistais, stengiasi įdiegti naujoves į klinikinę praktiką ir taip prisidėti prie bendro medicinos progreso Lietuvoje.

Paslaugos

Skyriuje atliekama šiuolaikinė LOR ligų diagnostika paremta audiologiniais, endoskopiniais, mikroskopiniais ir kompiuterinės tomografijos tyrimų duomenimis. Skyriuje atliekamų LOR operacijų spektras platus – nuo įprastinių (tonzilektomijos, septoplastikos)  iki sudėtingų rekonstrukcinių klausą gerinančių vidurinės ausies, balsą atstatančių gerklų operacijų. Didelis dėmesys skiriamas endoskopinei endonazalinei chirurgijai, kurios pritaikymo galimybės sparčiai plečiasi pasaulyje. Operuojama įvairi kaukolės pamato patologija, navikai, hipofizės augliai, naudojamos „trijų“ ir „keturių“ rankų operavimo technikos.

Nuo 2010 m. Ligoninėje atlikta keliolika sudėtingų endoskopinių minimaliai invazyvinių kaukolės pamato operacijų. Sėkmingai įgyvendinami komandinio darbo principai: drauge su neurochirurgais, oftalmologais operuojami navikai, peraugę iš smegenų į nosį ir prienosinius ančius, trauminės ir spontaninės nazolikvorėjos, meningoencefalocelės, akiduobės augliai.

RVUL Konsultacijų centre Ausų, nosies, gerklės ligų skyriaus specialistai konsultuoja dėl nosies ir prienosinių ančių patologijos, apžiūros metu naudojama endoskopinė technika, kuri leidžia tiksliau diagnozuoti ir skirti reikiamą gydymą. Turintiems klausos problemų audiometrijos kabinete atliekami klausos tyrimai – audiometrija ir impedansometrija. Konsultuojami pacientai turintys balso klosčių sutrikimų, miego apnėjos sindromą, atliekama endoskopinė apžiūra, konsultacijos metu aptariama galima gydymo taktika.

Kontaktai

  • Šiltnamių g. 29, 7 aukštas, B korpusas
  • (+370 5) 236 1150 (Postas)
  • (+370 5) 229 9140 (Gydytojų kabinetas)

Skyriaus vedėjas dr. Svajūnas Balseris

Vyresnioji slaugytoja Daiva Cemnolonskienė

Gydytojai