Dailės terapija – tik menininkams? Pamirškime šį klaidingą įsitikinimą
Apie šios meno terapijos rūšies potencialą, dažniausius mitus bei vidinius atradimus pasakoja RVUL Psichosomatinių susirgimų skyriaus dailės terapeutė Remigija Gilė.
Infekcijų kontrolė ligoninėje: mitas, kad gydymo įstaiga yra sterili vieta, kurioje negali atsirasti infekcijas sukeliantys mikroorganizmai
Kaip pacientai ir jų artimieji gali pakenkti arba padėti sau, kaip atrodo infekcijų kontrolės specialisto darbas ir kokie iššūkiai laukia ateityje?
2025 m. gegužės 13-oji – Europos insulto informuotumo diena
2023 m. insulto gydymo paslaugų stebėjimo duomenys rodo pažangą insulto gydymo strategijoje ir gydymo prieinamume, tačiau tarp Europos šalių tebėra didelių skirtumų, kuriems reikia dėmesio.
Reabilitacijos gydytojas: reabilitacija yra juodas darbas, bet jis išlaisvina iš skausmo
Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Karolis Kulakauskas pabrėžia, kad norint išlaikyti gerą fizinę būklę būtinas kasdienis judėjimas ir balansas.
Pasaulinė sergančiųjų Parkinsono liga diena: nemedikamentiniai Parkinsono ligos gydymo būdai – ką turėtumėte žinoti
Gydytojas neurologas D. Zailskas pateikė praktinių patarimų, kaip pagerinti gyvenimo kokybę nemedikamentiniais būdais.
Anestezijos slaugytojų darbo užkulisiai: dažniausiai taip susikoncentruojame, kad pamirštame savo poreikius
Vyresnioji Operacinio anesteziologijos skyriaus slaugytoja D. Bislienė pasakoja, kad anestezijos slaugytoja yra dešinioji gydytojo anesteziologo reanimatologo ranka ir vienas be kito nelabai gali dirbti.
Ankstyvosios pagalbos teikimas iki kol bus nustatytas neįgalumo ar dalyvumo lygis
Kur kreiptis dėl ankstyvosios pagalbos teikimo asmeniui, turinčiam akivaizdžių negalios požymių, iki jam dar nenustatytas neįgalumo lygis ar dalyvumo lygis.
RVUL daugėja moters organizmą tausojančių procedūrų: jau atliekama dubens venų embolizacija
Skirtingai nei tradiciniai chirurginiai metodai, embolizacija laikoma kone „auksiniu standartu“ gydant dubens pilnakraujystės sindromą.