!RVUL vadovybės nuostata yra vienareikšmiška – joks psichologinis smurtas (mobingas) mūsų ligoninėje netoleruojamas. Kiekvienas darbuotojas, nepriklausomai nuo jo atliekamo darbo ar užimamų pareigų, turi teisę į saugią ir sveiką darbo aplinką.

Pagalba kitam. Ką turiu daryti?

PATARIMAI VADOVUI IR KOLEGOMS

#1Reaguoti ir nelikti abejingam

Pastebėk savo darbuotojo ar kolegos pablogėjusią savijautą (darbuotojas liūdnas, užsisklendęs, prislėgtos nuotaikos) ar pasikeitusią elgseną, išgirsk ir sureaguok į skyriaus darbuotojų pastabas dėl blogo emocinio klimato skyriuje ar netinkamo kolegų elgesio.

#2Atvirai išreikšti savo susirūpinimą

Paklausk darbuotojo ar kolegos, kaip jis jaučiasi, pasiūlyk pasikalbėti. Reaguok jautriai, tačiau išlaikyk ramybę ir elkis išmintingai.

#3Delikačiai pasiūlyti savo pagalbą

Tarpininkaudamas padėk kreiptis pagalbos į specialistus, susitark dėl pirmojo vizito ar palydėk iki jo. Kartu visada drąsiau.

#4Prireikus kviestis į pagalbą kitus

Nepavykus pasikalbėti, pats kreipkis į specialistus pagalbos ir patarimo, ką daryti toliau. Dalinkis atsakomybe ir emociniu krūviu su kitais.

Susidūrus su galimomis psichologinio smurto apraiškomis ar pastebėjus, kad jis taikomas kolegų atžvilgiu, kviečiame pranešti žemiau nurodytais kontaktais.

TEISĖS IR PERSONALO SKYRIUS

Vyr. specialistė Lina Žižytė

KOPLYČIOS KAPELIONAS

kun. prof. dr. Kęstutis Ralys

KLINIKINIS PSICHOLOGAS

  • +370 656 85726
  • A korp. 4 aukštas, 435 kab.

RVUL ADMINISTRACIJA