Faktai ir skaičiai

Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė jau 30 metų teikia aukšto lygio chirurgijos paslaugas visos Lietuvos gyventojams. Jungdami ilgametę patirtį ir didelę kompetencijų įvairovę, derindami mokslo bei technologijų inovacijas, specializuojamės ūmių būklių, sunkių traumų ir plataus profilio klinikinės chirurgijos srityse.

Ligoninės stacionare kasmet gydoma daugiau nei 30 tūkst. pacientų, per metus atliekama daugiau kaip 20 tūkst. operacijų, suteikiama per 305 tūkst. konsultacijų, įstaigoje dirba apie 1900 darbuotojų.

RVUL veikia stambiausias šalyje Ortopedijos traumatologijos centras, kuriame dirba aukščiausio lygio profesionalai, atliekamas platus operacijų spektras sergantiesiems judamojo-atramos aparato ligomis (per metus atliekama apie 8,4 tūkst. operacijų) bei ruošiami šios srities rezidentai.

Esame vienas iš šešių Lietuvoje įsteigtų insulto centrų, veikiantis 24/7 režimu ir užtikrinantis ankstyvą insulto diagnostiką, gydymą ir tolesnę ligonio priežiūrą.

Mūsų ligoninėje įsteigtas vienintelis Lietuvoje Toksikologijos centras, gydantis cheminėmis ir biologinėmis medžiagomis apsinuodijusius pacientus, užtikrinantis jų diagnostiką ir gydymą ištisą parą.

RVUL Skubiosios medicinos centras yra mūsų magistralinė arterija, kuria plūsta didžiausias šalyje skubios pagalbos besikreipiančiųjų srautas. Šio padalinio veikla padengia daugiau nei 50 proc. būtinosios pagalbos apimčių Vilniuje, per metus čia sulaukiame beveik 103 tūkst. pacientų.

Ligoninė

Klinikinė chirurgija yra šios ligoninės veiklos pamatas. Bendrosios chirurgijos centre dirbantys specialistai yra minimaliai invazinės chirurgijos plėtros pradininkai Lietuvoje, čia vykdomas klinikinis, pedagoginis ir mokslinis darbas, per metus atliekama iki 6,8 tūkst. operacijų.

Neuroangiochirurgijos centre gydomi neurochirurginio profilio, nervų sistemos ir kraujagyslių ligomis, akių, ausų, nosies, gerklės ligomis sergantys pacientai, teikiamos naujausiomis medicinos technologijomis ir mokslo pasiekimais pagrįstos konsultacijos, atliekamos sudėtingos operacijos, diagnostinės bei gydomosios procedūros. Neuroangiochirurgijos centras yra sudėtinė Vilniaus universiteto medicinos fakulteto neurologijos ir neurochirurgijos klinikos dalis, čia vykdomi moksliniai tyrimai, rengiamos konferencijos, per metus atliekama daugiau nei 4,2 tūkst. operacijų.

Anesteziologijos, reanimatologijos ir kritinių būklių centre visą parą nepertraukiamai atliekamos operacijos, pacientai ruošiami anestezijai ir operacijai, vykdoma jų pooperacinė priežiūra, reanimacija ir intensyvioji terapija. Pacientai gydomi šiuolaikiniais gydymo metodais, taikant dirbtinę plaučių ventiliaciją, pakaitinę inkstų terapiją ir kitas svarbias organizmo funkcijas užtikrinančias diagnostines bei gydomąsias priemones.

Ligoninėje teikiamos stacionarinės ir ambulatorinės reabilitacijos paslaugos, atliekamos kineziterapijos, fizioterapijos, ergoterapijos ir psichoterapijos procedūros, veikia baseinas, gydomosios vonios.

Konsultacijų centro specialistai teikia II ir III lygio ambulatorinę konsultacinę pagalbą ne tik Vilniaus miesto, bet ir viso regiono bei šalies gyventojams. Čia konsultuoja daugiau nei 100 įvairių specialybių gydytojų, naudojant modernią diagnostinę aparatūrą atliekami instrumentiniai tyrimai, teikiamos specializuotos paslaugos (skausmo malšinimo procedūros, kolonoskopija, kriochirurgija, encefalografija, osteoporozės diagnostika ir kt.).

Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokymo bazė, kurioje vyksta ikidiplominės ir podiplominės studijos, žinių semiasi ir praktinius įgūdžius tobulina ne tik būsimieji gydytojai, bet ir slaugytojai,  slaugytojų padėjėjai kineziterapeutai, įvairiuose mokymo renginiuose kvalifikaciją kelia kiti sveikatos priežiūros specialistai.

304858

Ambulatoriniai apsilankymai

21862

Atliktos operacijos

Ligoninė

30449

Pacientai

102980

Kreipimųsi dėl skubios pagalbos

Ligoninėje turima įranga ir naujausios technologijos sukuria puikias sąlygas teikti kokybiškas ir efektyvias ambulatorines bei stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, taikant naujausius gydymo metodus. Mūsų aukštos kvalifikacijos, didelę praktinio darbo patirtį turintys medikai dirba naudodamiesi naujausios kartos kompiuteriniu tomografu bei angiografu, ultragarsinio ir dvigubo ultragarsinio skenavimo aparatais, fibroskopais.

Taip pat turime modernią laboratorinę įrangą, diagnostinius ir operacinius laparoskopus, artroskopus ir kt. medicinos techniką, ligoninėje įdiegta PACS sistema – skaitmeninė radiologinių vaizdų kaupimo sistema, kuri pagerina paciento ištyrimą bei palengvina gydymą.

Ligoninė

MŪSŲ VIZIJA

Visapusiškos, integruotos ir tinkamos skubios ir planinės sveikatos priežiūros teikimas, bendradarbiaujant su pacientais, visuomene, sveikatos politikos formuotojais, universitetu ir kitomis sveikatos priežiūros institucijomis, sukuriant modernią sveikatos priežiūros sistemą.

MŪSŲ MISIJA

Į pacientą orientuota, kokybiška, mokslu ir (arba) patirtimi paremta sveikatos priežiūra, teikiama bendradarbiaujančių, gailestingumo ir profesionalumo vertybėmis besivadovaujančių bei siekiančių tobulėti darbuotojų, užtikrinant gerą jos kokybę, nešališkumą ir atsakomybę.

MŪSŲ VERTYBĖS

 • Paciento sveikata ir gyvybė
 • Profesionalus, atsakingas ir lojalus darbuotojas
 • Darbuotojų bendradarbiavimas komandoje
 • Pacientų ir darbuotojų tarpusavio pagarba, aukšta bendravimo kultūra

Mūsų istorija

 • Praėjusio šimtmečio devintame dešimtmetyje, Vilniui sparčiai plečiantis, suplanuotos ir pradėtos statyti dvi naujos ligoninės. 1980 m. šiauriniame miesto pakraštyje pradėjo veikti Respublikinės klinikinės ligoninės (1990 m. reorganizuotos į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas (nuo 2017 m. – Santaros klinikos) Terapijos korpusas, o pietvakarinėje miesto dalyje 1985 m. pradėta Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės statyba.
 • 1991 m. spalio 11 d. iškilmingai atidarytas šios ligoninės A korpusas ir operacinis blokas, o po kelių dienų į Neurologijos skyrių paguldytas ir pirmasis pacientas. Iš miesto centre buvusios šv. Jokūbo ligoninės čia buvo perkelti ir naujosios sveikatos priežiūros įstaigos pagrindą sudarė Traumatologijos, Neurochirurgijos, Reanimacijos skyriai.
 • 2005 m. duris atvėrė ligoninės stacionaro B korpusas.
 • 2011 m. birželio 6 d. įstaiga pakeitė pavadinimą ir tapo Respublikine Vilniaus universitetine ligonine (RVUL), kurios steigėja – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.
 • 2012 m. spalio 11 d. atidarytas naujasis Skubiosios pagalbos skyrius. Kaip ir buvo planuota, nuo pat pirmųjų dienų įstaigos veikla daugiausiai buvo susijusi su skubia pagalba ūmių ligų, būklių bei traumų atvejais.
 • Nuo 2018 m. sausio 1 d. prie RVUL jungimo būdu prijungta viešoji įstaiga „Pušyno kelias“.

#1

  • 2012 m. rugsėjo mėnesį RVUL atlikta pirmoji sėkminga Lietuvoje mechaninė trombektomija pacientei, sergančiai ūminiu išeminiu insultu.
  • Pirmą kartą RVUL (trečias atvejis Lietuvoje) atlikta galvos smegenų aneurizmos embolizacija, panaudojant intrakranijinį stentą – srovės nukreipiklį.
  • Abdominalinės chirurgijos specialistai įdiegė miniinvazinį mechaninės geltos ir cholangito gydymo metodą – perkutaninį intrahepatinių tulžies latakų drenavimą, kontroliuojant ultragarso ir rentgeno aparatais.
  • Ausų, nosies, gerklės ligų specialistai, naudodamiesi aukštos raiškos skaitmenine endoskopine technika, atliko endonazalinę meningocelės pašalinimo operaciją ir kaukolės pamato defekto plastiką.
  • Rentgenochirurgijos pasididžiavimas – atliktas transjugularinio intrahepatinio portosisteminio šunto (TIPS) implantavimas (portinės hipertenzijos atvejis, esant kepenų cirozei).
  • Kraujagyslių chirurgijos specialistų pasiekimai: pirmą kartą RVUL istorijoje atliktos stambiųjų kraujagyslių aneurizmų, trijų aortų ir vienos klubinės arterijos, stentavimo operacijos.
  • 2018 m. sausio mėnesį (pirmą kartą Baltijos šalyse) hemoraginį giliųjų branduolių insultą patyręs pacientas buvo operuotas panaudojant stereotaksinį metodą.