Apie mus

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje daugiausiai gydomi sunkias traumas patyrę ligoniai, taip pat ligoniai po skubių ir planinių neurochirurginių, abdominalinės ir torakalinės chirurgijos, ortopedinių, traumatologinių, angiochirurginių ir kitų operacijų arba terapinio profilio pacientai.

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus (RITS) I ir II poskyriuose per metus gydoma daugiau nei 2,5 tūkst. pacientų, vidutinė jų gydymo trukmė – 3–4 paros. Ūmių apsinuodijimų skyriaus Reanimacijos ir intensyviosios terapijos poskyryje kasmet gydoma daugiau nei 600 pacientų.

Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje kiekviena intensyviosios terapijos lova aprūpinta gyvybinių funkcijų monitoriais, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatais, infuziniais švirkštais ir kita sudėtingų būklių ligonių gydymui reikalinga medicinine aparatūra.

Skyriuje taip pat atliekamas praktinis, pedagoginis ir mokslinis darbas. RITS įeina į Vilniaus universiteto Anesteziologijos, reanimatologijos ir kritinių būklių medicinos centro sudėtį, jame mokomi Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentai, gydytojai rezidentai, kursantai ir stažuotojai.

Paslaugos

Šiame skyriuje gydomi sunkiausių būklių pacientai, kuriems būtini aktyvūs intensyviosios terapijos metodai dėl kraujotakos, kvėpavimo, inkstų, kepenų, nervų ir kitų organų sistemų funkcijų sutrikimų, ūminių apsinuodijimų, terapinių susirgimų, intensyvi priežiūra po sudėtingų operacijų.

Pacientai gydomi šiuolaikiniais gydymo metodais, taikant dirbtinę plaučių ventiliaciją, pakaitinę inkstų terapiją ir kitas svarbias organizmo funkcijas užtikrinančias diagnostines bei gydomąsias priemones.

Kontaktai

  • Šiltnamių g. 29, 2 aukštas, A ir B korpusai
  • (+370 5) 265 8163 (RITS I poskyrio 1 postas)
  • (+370 5) 265 8162 (RITS I poskyrio 2 postas)
  • (+370 5) 265 8164 (RITS I poskyrio 3 postas)
  • (+370 5) 236 2083 (RITS II poskyrio 4 postas)
  • (+370 5) 265 8165 (RITS I poskyrio gydytojų kabinetas)
  • (+370 5) 236 2082 (RITS II poskyrio gydytojų kabinetas)

Skyriaus vedėja Lucija Saltanavičienė

Vyresnioji slaugytoja Oksana Kacevičienė (RITS I poskyris)

Vyresnioji slaugytoja Anželika Brazinskaja (RITS II poskyris)

Gydytojai