Apie mus

Ūminių apsinuodijimų skyrius pradėjo dirbti 1991 m. Čia patenka pacientai iš visos Lietuvos, kuriems reikalinga skubi pagalba sunkiais, sudėtingais ir komplikuotais įvairių apsinuodijimų atvejais.

Šiuo metu skyrius susideda iš Reanimacijos ir intensyvios terapijos poskyrio (6 lovos) ir Toksikologinio poskyrio (20 lovų). Tai vienintelis skyrius Lietuvoje, kuriame visą parą budi klinikinės toksikologijos gydytojas.

Kasmet Ūminių apsinuodijimų skyriuje gydoma apie 1,5 tūkst. pacientų – 95 proc. iš jų į ligoninę patenka skubos tvarka. Skubiosios pagalbos skyriuje ir Konsultacijų centre ambulatoriškai kasmet konsultuojama apie 8,5 tūkst. pacientų, stebėjimo paslaugos suteikiamos apie 2,3 tūkst. pacientų per metus.

RVUL Ūminių apsinuodijimų skyrius priklauso Vilniaus universiteto Toksikologijos centrui, jame nuolat vyksta studentų, rezidentų mokymo, gydytojų tobulinimosi procesas, vykdomi moksliniai tyrimai, skaitomos paskaitos moksleiviams, jų tėvams ir kt. Skyrius taip pat glaudžiai bendradarbiauja su Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM Apsinuodijimų informacijos biuru.

Paslaugos

Ūmių apsinuodijimų skyriuje teikiamos specializuotos klinikinės toksikologijos paslaugos apsinuodijus:

 • Alkoholiu ir jo surogatais
 • Vaistais
 • Narkotikais
 • Įvairiais buitinės chemijos produktais
 • Smalkėmis
 • Grybais
 • Įkandus gyvatei ir kt.

Ūmių apsinuodijimų skyriuje be nespecifinių gydymo priemonių taikomas gydymas priešnuodžiais, estrakorporinės detoksikacijos metodai (hemodializė, hemodiafiltracija).

Priklausomybės nuo vaistų gydymas

Pacientams, kamuojamiems priklausomybės nuo receptinių psichiką veikiančių vaistų – opioidų, benzodiazepinų, ZET hipnotikų grupėms priskiriamų ir kitų vaistų, taikomas specifinis gydymas, esant poreikiui, atliekama detoksikacija.

Ligonius, apdraustus privalomuoju sveikatos draudimu ir turinčius šeimos gydytojo, skausmo klinikos specialisto ar gydytojo psichiatro siuntimą, klinikinės toksikologijos gydytojai konsultuoja nemokamai. Po konsultacijos, įvertinus paciento būklę, motyvaciją ir kitus veiksnius, skiriamas kiekvienam pacientui optimalus gydymas.


Pacientai konsultuojami Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Konsultacijų centre (Šiltnamių g. 29, Vilnius). Iš anksto užsiregistruoti galima tel. (8 5) 216 94 55, (8 5) 265 81 91 darbo dienomis nuo 8.00 iki 16.00 val. ir internetu portale ipr.esveikata.lt

Iš anksto užsiregistravęs ir į konsultaciją atvykęs pacientas su savimi privalo turėti:
1. Siuntimą klinikinės toksikologijos gydytojo konsultacijai
2. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą

Kontaktai

 • Šiltnamių g. 29, 4 aukštas, A korpusas
 • (+370 631) 51 213 (Postas)
 • (+370 5) 204 0825 (Gydytojų toksikologų kabinetas)
 • (+370 5) 236 2094 (Gydytojų reanimatologų kabinetas)

Skyriaus vedėja Gabija Laubner Sakalauskienė

Vyresnioji slaugytoja Jolanta Garjonienė

Gydytojai