Apie mus

Urologijos skyrius RVUL veikia nuo 1992 m. Pagrindinė gydymo kryptis – minimaliai invazyvi urologinė chirurgija: endourologija, kai naudojant optinius instrumentus pasiekiama bet kuri šlapimo takų vieta (inkstai, šlapimtakiai, šlapimo pūslė) ir pašalinama ligos priežastis, bei laparoskopija – šlapimo takų bei prostatos patologija gydoma atliekant chirurgines intervencijas per 5-12 mm skylutes vietoje pjūvių. Siekiama, kad visos chirurginės procedūros būtų atliekamos minimaliai invazinėmis priemonėmis. Visi skyriaus gydytojai stažuojasi ir tobulina savo žinias užsienio klinikose, tarptautiniuose suvažiavimuose ir seminaruose. RVUL Urologijos skyriaus gydytojai yra daugelio endourologinio gydymo metodų pradininkai Lietuvoje ir toliau tobulina šias operacijas bei sukaupta patirtimi dalinasi su Lietuvos bei kaimyninių šalių kolegomis.

Urologijos skyrius įeina į Vilnius universiteto Bendrosios chirurgijos centro sudėtį ir yra gydytojų rezidentų bei gydytojų urologų mokymo bazė.

2007 metais Urologijos skyrius persikėlė į naujai atidarytą ligoninės B korpusą, lovų skaičius šiuo metu siekia 28, skyrius aprūpintas šiuolaikine endourologine įranga. Naujai įrengtas urologo konsultacijų kabinetas ligoninės Planinės pagalbos skyriuje aprūpintas modernia videoendoskopine įranga, echoskopu, urodinaminie aparatūra. Visi skyriaus gydytojai darbo dienomis konsultuoja pacientus Planinės pagalbos skyriuje ir teikia būtinąją pagalbą Skubios pagalbos skyriuje (24/7).

Ką galime pasiūlyti pacientams?

 • Esame vienintelis Urologijos skyrius Lietuvoje, kuris atlieka prostatos adenomos šalinimo operacijas Holmium lazeriu (HoLEP), todėl ligoniams nebeatliekamos atviros operacijos dėl gerybinės prostatos hiperplazijos. Daugiau apie tai galite sužinoti paspaudę šią nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=YF-4UIQr8Zc
 • Skyriaus specialistai puikiai įvaldė ir ištobulino perkutaninę inkstų akmenų šalinimo techniką (per nedidelę žaizdelę odoje inksto srityje) endoskopinėmis priemonėmis, naudojant tiesius ir lanksčius optinius instrumentus, sėkmingai šalina akmenis iš inkstų, šlapimtakių ir šlapimo pūslės. Siūloma galimybė suskaldyti ir pašalinti akmenis iš šlapimo takų pasitelkiant lazerį, ultragarsą, elektrohidraulines ir elektrokinetines akmens skaldymo priemones.
 • Skyriuje nuo 2007 metų atliekamos minimaliai invazyvios viršutinių šlapimo takų akmenų šalinimo operacijos – lanksčiosios ureteropieloskopijos. Šis pažangus gydymo metodas leidžia labai efektyviai šalinti inkstų ar viršutinio šlapimtakio trečdalio akmenis iki 15 mm dydžio. Taip pat lanksti ureteropieloskopija skyriaus darbe vis plačiau pritaikoma įvairiose vietose esantiems inkstų akmenims šalinti. Ši operacija pasižymi trumpa pooperacinio gydymo ligoninėje trukme ir greitu darbingumo atsistatymu. Dėl minimalaus traumatiškumo ir skyriaus urologų patirties šis šlapimo takų akmenų šalinimo metodas taikytinas ir sunkiomis kompensuotomis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams.
 • Dar viena lanksčiosios ureteropieloskopijos gydomoji sritis yra viršutinių šlapimo takų onkologiniai susirgimai. Skyriuje atliekama inksto geldelės, taurelių, šlapimtakio navikų diagnostika, biopsija ir šalinimas lazeriu.
 • Lanksčioji ureteropieloskopija taip pat yra tinkamas metodas gydyti randinius šlapimo takų pakitimus, kurie sukelia akmenų susidarymą ar kenkia normaliai inkstų veiklai. Operacijos metu lazerio pagalba galima išplatinti susiaurėjimus, esančius šlapimtakyje ar šlapimtakio ir inksto jungties vietoje.

Kontaktai

 • Šiltnamių g. 29, 3 aukštas, B korpusas
 • (+370 5) 236 2139 (Postas)
 • (+370 5) 236 2093 (Gydytojų kabinetas)

Skyriaus vedėjas Andrius Gaižauskas

Vyresnioji slaugytoja Vita Juodvalkienė

Paslaugos

Urologijos skyriuje tiriami ir gydomi ligoniai, sergantys onkologinėmis inkstų, šlapimo pūslės, prostatos ligomis. Turint per daugiau nei dešimtmetį sukauptos patirties, skyriuje operuojami ligoniai, neturintys įprastinės šlapimo takų anatomijos, po atliktų onkologinių ar kitų organus šalinančių bei rekonstrukcinių operacijų.

Visi ligoniai po endourologinių operacijų yra stebimi ligoninės Konsultacijų centre, todėl, esant ligos pasikartojimui, yra skiriamas greitas ir tinkamas medikamentinis ar minimaliai invazyvus chirurginis gydymas.

Urologijos skyriuje nuo 2004 m. nuolat atliekamos laparoskopinės urologinės operacijos, dauguma Vilniuje atliktų laparoskopinių urologinių operacijų yra atliktos mūsų ligoninėje. Operuojant laparoskopiškai, vietoje operacinio pjūvio pilvo sienoje įpjaunama keletas 5–10 mm skylučių instrumentams ir videosistemai, šalinant organą – 2–5 cm pjūvelis. Tokia operacija mažiau traumuojanti, mažesnis pooperacinis skausmas, trumpiau reikia gulėti ligoninėje, geri kosmetiniai rezultatai, greičiau grįžta darbingumas ir fizinis aktyvumas.

Laparoskopiškai atliekamos inkstų pašalinimo ar rezekcijos (dėl navikų, nefunkcionuojančio inksto ir kt.) operacijos, inksto ir šlapimtakio pašalinimo, plastinės viršutinių ir apatinių šlapimo takų (inksto geldelės plastikos, šlapimtakio persodinimo į šlapimo pūslę) operacijos, prostatos pašalinimo dėl vėžio bei dėl didelio (>200 g) gerybinio išvešėjimo, dubens limfmazgių pašalinimo, inkstų cistų šalinimo, varikocelės ir kitos urologinės operacijos. RVUL urologai laparoskopines operacijas įprastai atlieka ekstraperitoniniu būdu, t. y. ,neatveriant pilvaplėvės ertmės.

Skyriuje atliekami tyrimai, padedantys nustatyti šlapimo nelaikymo, šlapinimosi sutrikimų priežastį. Taikomas gydymas minimaliai invazine chirurgija. Atliekamos operacijos: TOT (transobturatorinė pouretrinio raiščio implantacija), TVT (retropubinė pouretrinio raiščio implantacija), priekinė makšties plastika dėl cistocėlės.

Prireikus gydytojas urologas bendradarbiauja su kitų sričių specialistais, skiria reikiamus laboratorinius ir instrumentinius (echoskopinius, endoskopinius, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso tomografijos, rentgeno ir kt.) tyrimus.

Urologijos skyriuje atliekami tyrimai ir procedūros:

 • Visos endourologinės operacijos:
  • Inkstų, šlapimtakių, šlapimo pūslės akmenų šalinimas įvairiais metodais
  • Šlapimo takų vėžio diagnostinės ir gydomosios operacijos
  • Transuretrinė prostatos ir šlapimo pūslės rezekcija
  • Prostatos audinių pašalinimas „Holmium“ lazeriu (HoLEP)
 • Laparoskopinės urologinės operacijos
 • Plastinės šlapimo takų operacijos
  • Viršutinių šlapimo takų plastinės operacijos
  • Moterų šlapimo nelaikymo operacijos
 • Diagnostinės procedūros ir manipuliacijos:
  • Uropoetinės sistemos echoskopija
  • Urofloumetrija
  • Cistoskopija
  • Prostatos biopsija
  • Uroradioliginės procedūros
  • Epicistostominio, nefrostominio vamzdelio keitimas
 • Dienos chirurgijos paslaugos

Gydytojai