Lazdynuose duris atvėrė moderniausias Konsultacijų centras, priimsiantis apie 40 tūkst. pacientų per metus

Modernia įranga aprūpinta klausos tyrimo kamera, naujoviški otorinolaringologų, ginekologų, akių ligų ir kitų sričių gydytojų kabinetai, šiuolaikiška technika, skirta atlikti elektromiografijos tyrimus, periferinių kraujagyslių ištyrimą – ir tai tik dalis visų paslaugų, kurias teikia 4-erius metus Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) kurtame ir šiandien duris atvėrusiame Konsultacijų centre dirbantys medikai. Šio centro patalpų kapitaliniam remontui panaudota daugiau nei 1,5 mln. eurų Valstybės investicijų programos lėšų, įrangos įsigijimui – beveik 2,3 mln. eurų tos pačios programos lėšų.

Pasak RVUL direktoriaus dr. Algimanto Pamernecko, šio centro įkūrimas – svarbus žingsnis siekiant užtikrinti, kad sveikatos priežiūros paslaugos ne tik Vilniaus regione, bet ir visoje Lietuvoje gyvenantiems žmonėms būtų prieinamos paprasčiau ir vienoje vietoje. Centro pajėgumai – apie 40 tūkst. pacientų per metus.

„Simboliška, kad šis centras duris visiems norintiems pasveikti atveria kaip tik Lietuvai švenčiant Atkurtos valstybės šimtmetį. Džiugu, kad dabar po tuo pačiu stogu talpiname ir didžiausią regione Skubiosios pagalbos skyrių, ir daugiau nei 700 lovų, skirtų stacionaraus gydymo paslaugų teikimui, ir naująjį Konsultacijų centrą. Taip pacientams sukūrėme sąlygas toje pačioje vietoje ir pasikonsultuoti su savo srities profesionalu, ir gauti jam reikalingą gydymą. Tai reiškia, kad pacientas sugaiš mažiau laiko ir užsitikrins kiekvienam sergančiajam svarbų gydymo tęstinumą“, – sako dr. Algimantas Pamerneckas.

Savo ruožtu, direktoriaus pavaduotoja valdymui Daina Balčėtienė pastebi, jog svarbu ir tai, kad įgyvendinant didelės vertės projektus, pavyko sėkmingai ir sklandžiai atlikti viešuosius pirkimus.

„Valstybė į šio centro įrengimą iš viso investavo beveik 4 mln. eurų. Tai išties didelė investicija, todėl kiekvienas, prisidėjęs prie šio centro kūrimo, asmeniškai jautėme atsakomybę, kad lėšos būtų panaudotos efektyviai ir taupiai. Džiaugiuosi, kad tai pavyko įgyvendinti su kaupu ir šiandien galime džiaugtis visiems akivaizdžiai matomu rezultatu“, – teigia D. Balčėtienė.

Be to, D. Balčėtienė priduria, kad ši Ligoninė ypatinga ir tuo, kad per 4-erius metus protingai ir atsakingai panaudodama vidinius resursus ne tik sugebėjo panaikinti buvusias skolas, bet ir garantuoti darbo sąlygų gerinimą ir atlyginimų augimą tiek gydytojams, tiek kitam medicininiam personalui.

Pavyzdžiui, gydytojo, kuris dirba pilnu etatu, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje vidutinis atlyginimas už etatą per 2017 m. išaugo 25,6 proc., kai Lietuvoje vidutinis atlyginimas gydytojui už etatą augo 10,3 proc. Tuo metu, slaugytojų – 12,9 proc., kai Lietuvoje – 10,3 proc.

Konsultacijų centrą atidarė Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Paulius Gradeckas, Jo ekscelencija Vilniaus arkivyskupas metropolitas dr. Gintaras Grušas, Seimo sveikatos reikalų komiteto atstovai bei kiti garbūs svečiai.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com