Ligoninėje sąnarių endoprotezavimo laukiančiųjų eilės per 4-erius metus žymiai sutrumpėjo

Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė (Ligoninė), kurioje 2017 m. iš viso atlikta 1311 planinių sąnarių (klubo, kelio, peties, čiurnos ir alkūnės) endoprotezavimo operacijų, ir toliau išlieka ortopedijos lydere Lietuvoje. Pažymėtina, kad sąnarių endoprotezavimo operacijos laukimo laikas Ligoninėje sutrumpėjo nuo 18 mėnesių 2014 m. iki vidutiniškai 1 mėnesio 2017 m. pabaigoje.

„Pacientų srautai ir skaičiai suvestinėse rodo, kad žmonės pasitiki bei vertina mūsų Ligoninės Ortopedijos traumatologijos centrą, kuriam vadovauja prof. hab. dr. Narūnas Porvaneckas, kaip vieną patikimiausių sąnarių endoprotezavimo vietų šalyje. Nemaža dalis šalyje atliekamų sudėtingiausių sąnarių endoprotezavimo operacijų, kuomet atliekamas pakartotinis (revizinis) sąnarių protezavimas ar protezuojama individualiai pacientui parinktais specialiaisiais sąnarių protezais, taip pat atliekama mūsų Ligoninėje. Pastaraisiais metais pakeitėme senyvo ir seno amžiaus pacientų šlaunikaulio kaklo lūžių gydymo taktiką, dabar ji visiškai atitinka geriausius tarptautinius standartus. Tikrai džiugu, kad šios labai aktualios ir sudėtingos patologijos gydyme ypač aktyvūs jaunieji mūsų kolegos. Visas šis įtemptas, sudėtingas kasdienis darbas įmanomas tik ypač profesionaliai kartu su ortopedais traumatologais dirbant Konsultacijų centro, Organizacinio, Operacinio, Anesteziologijos reanimacijos, Infekcijų kontrolės skyrių, Kraujo banko medikams“, – sako Ligoninės direktorius dr. Algimantas Pamerneckas.

Direktoriaus pavaduotoja klinikiniam darbui Tatjana Golubajeva pabrėžia, kad sąnarių endoprotezavimo poreikiui didėjant eilių operacijai sutrumpėjimą lėmė šiuolaikiška vadyba bei racionalus Ligoninės padalinių darbo organizavimas.

„Mūsų duomenimis, pastaruosius trejus metus atliekamų planinių sąnarių endoprotezavimo operacijų skaičius augo, svariausiai – pernai, kuomet tokių operacijų padaugėjo apie 20 procentų. Džiaugiuosi, kad turime visą būrį puikių ortopedų traumatologų, galinčių atlikti šias operacijas, todėl net ir su didėjančiu poreikiu esame pajėgūs susitvarkyti. Taip pat svarbu ir tai, kad greta planinių operacijų kasdien atliekamos ir skubios operacijos. 2017 m. atlikta daugiau nei 500 sąnarių endoprotezavimo operacijų skubos tvarka. Džiaugiuosi, kad Ligoninėje pradėtas riešo sąnario endoprotezavimas“, – sako T. Golubajeva.

Primename, kad, pagal nustatytą tvarką, pacientai, kenčiantys skausmus dėl sąnarių pažeidimų, kuriems reikalingos sąnarių endoprotezavimo operacijos, gali rinktis gydymo įstaigą, kurioje jie būtų įrašyti į eilę. Taip pat pacientas, kuris jau anksčiau buvo pasirinkęs gydymo įstaigą, nustatyta tvarka gali ją pakeisti.

Visa informacija apie sąnarių endoprotezavimą išsamiai pateikiama Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje www.vlk.lt, skyriuje „Sąnarių endoprotezavimas“. Šią informaciją taip pat galima gauti ir telefonu (8 5) 236 4133 nuo 14 iki 16 valandos (penktadieniais – iki 15.45 val.).

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com