Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė ir Vilniaus universitetas atnaujino bendradarbiavimo sutartį

Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. habil. dr. Artūras Žukauskas ir Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (Ligoninė) direktorius dr. Algimantas Pamerneckas pasirašė atnaujintą VU ir Ligoninės bendradarbiavimo sutartį. Joje numatyta stiprinti daugiametį bendradarbiavimą ir įsipareigojama vieningai siekti abiem institucijoms svarbių tikslų – kurti palankias sąlygas aukštos kvalifikacijos gydytojų rengimui bei mokslo ir medicinos pagalbos tobulinimui.

Sutartyje pripažįstama, kad Ligoninė lyderiauja tokiose chirurginės krypties srityse kaip ortopedija traumatologija, neurochirurgija, neurologija, toksikologija, bendroji chirurgija, anesteziologija ir reanimatologija, radiologija, o ypatingai – skubioji medicina, todėl Vilniaus universitetas pripažįsta čia esant modernios medicinos mokymosi bazę, būtinus pedagogikai pacientų srautus.

„Ligoninėje kartu su asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimu apie du dešimtmečius vykdomos ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto trijų pakopų medicinos studijos. Vertindami daugiametę bendradarbiavimo patirtį, specifinius Ligoninėje gydomų pacientų srautus, taikomus diagnostikos ir gydymo metodus, sukauptą patirtį, įgytus įgūdžius, esamą intelektualinį potencialą, neabejojame, kad Ligoninė yra realus ir svarbus Vilniaus universiteto partneris organizuojant ir vykdant aukšto lygio gydytojų ikidiplomines ir podiplomines studijas“, – sako Ligoninės direktorius dr. A. Pamerneckas.

Iki sutarties atnaujinimo institucijų bendradarbiavimas buvo teisiškai reglamentuotas tik 1998 m. gruodžio 23 d. sutartimi, neabejotinai neatitinkančia laikmečio bei realijų, todėl sutarties atnaujinimas – svarus žingsnis siekiant įgyvendinti 2013 m. gruodžio 18 d. Vyriausybės nutarimą. Juo VU leista būti Ligoninės dalininku.

Be to, sutartis atnaujinta įvertinus Europos ir kitų šalių patirtį, kuri rodo, kad geriausias praktinės medicinos, o tuo pačiu ir pagalbos žmonėms, tobulinimo būdas yra mokslo, pedagogikos ir medicinos praktikos veiklų apjungimas.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com