Aštuntoji otorinolaringologų konferencija: pirmą kartą patirtimi pasidalyta su užsienio specialistais

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) surengta aštuntoji mokslinė-praktinė konferencija „Funkcinė endoskopinė sinusų chirurgija“. Joje šiemet su kolegomis iš Latvijos ir Baltarusijos patirtimi pasidalijo pagrindinis konferencijos iniciatorius ir organizatorius, RVUL Ausų, nosies, gerklės ligų skyriaus vedėjas med. dr. Svajūnas Balseris, ligoninės otorinolaringologai Rimvydas Toločka ir Giedrius Strazdas bei med. dr. Darius Rauba iš Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų.

Pasak tradiciškai kiekvieną pavasarį rengiamos konferencijos organizatoriaus med. dr. Svajūno Balserio, dalijimasis patirtimi su kolegomis ir mokslinės diskusijos yra itin svarbus veiksnys, tobulinant ir vystant prienosinių ančių ligų diagnostiką bei funkcinę endoskopinę sinusų chirurgiją.

„Šiųmetėje konferencijoje perskaitėme septynis pranešimus apie prienosinių ančių patologijos ir gydymo naujoves, atlikome keturias endoskopines operacijas, kurias gyvai galėjo stebėti mūsų kolegos, atvykę iš Latvijos ir Baltarusijos. Tai leido konstruktyviai diskutuoti apie indikacijas gydymui, galimas skirtingas chirurgines technikas, įvairius kitus gydymo būdus, galimas komplikacijas ir kt. Noriu pabrėžti, kad toks interaktyvus ir intensyvus keitimasis informacija, žiniomis ir patirtimi yra itin reikšmingas siekiant gerinti pacientų gydymo kokybę, tad šios dvi dienos buvo naudingos tiek mūsų svečiams, tiek ir mums“, – sako med. dr. Svajūnas Balseris.

Sklandų darbą konferencijoje ir techninį praktinės dalies išpildymą užtikrino „Karl Storz“ kompanija. Jai padedant buvo sumontuota aukštos raiškos tiesioginė endoskopinių operacijų transliacija iš operacinės, suteikianti galimybę ne tik stebėti operacijas, bet ir klausti, diskutuoti su chirurgu. Naudodamiesi muliažais, kursų klausytojai galėjo tobulinti praktinius įgūdžius, atlikti įvairias endoskopines diagnostines manipuliacijas.

Konferenciją organizavo RVUL, Vilniaus universitetas ir Lietuvos otorinolaringologų draugija.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com