Infekcijų kontrolei skirtoje konferencijoje – 100 dalyvių iš visos Lietuvos

Siekiant užtikrinti aukštą sveikatos paslaugų kokybę ir pacientų saugą, būtina išnaudoti visas jau dabar turimas priemones bei ieškoti naujų, galinčių padėti sėkmingai įveikti vieną sudėtingiausių sveikatos priežiūrose įstaigose esančių problemų – hospitalines infekcijas. Būtent apie tai diskutavo šimtas Higienos instituto ir Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) surengtoje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Hospitalinių infekcijų aktualijos“ susirinkusių dalyvių.

Renginį atidaręs RVUL direktorius dr. Algimantas Pamerneckas pasidžiaugė, kad šiųmetė konferencija apima itin platų spektrą temų ir pabrėžė, jog žinių auginimas, dalijimasis profesine patirtimi infekcijų kontrolės srityje yra raktas į palankesnės aplinkos pacientams sveikti kūrimą.

„Esame ypatinga chirurginio profilio Ligoninė – mūsų medikai per metus atlieka apie 20 tūkst. operacijų. Be to, esame vienas didžiausių skubios pagalbos centrų šalyje ir kasmet priimame daugiau nei 100 tūkst. pacientų, kuriems prireikia skubios pagalbos. Šie skaičiai iliustruoja, už kokią gausybę pacientų ir jų sėkmingą išgijimą mūsų Ligoninė prisiima atsakomybę. Todėl džiaugiuosi, kad turime kompetentingą ir profesionalų Infekcijų kontrolės skyrių, kurio atsakingai atliekamas darbas, infekcijų kontrolės srityje diegiamos naujovės leidžia jausti svarius pokyčius gerąja linkme“, – džiaugdamasis, kad tokia svarbi konferencija organizuojama RVUL, sakė dr. Algimantas Pamerneckas.

Renginyje dalyvavę sveikatos priežiūros įstaigų administratoriai, gydytojai, infekcijų kontrolės specialistai, visuomenės sveikatos specialistai ir kiti asmenys, atsakingi už hospitalinių infekcijų epidemiologinę priežiūrą ir valdymą, supažindinti su hospitalinių infekcijų epidemiologine situacija, antimikrobinio atsparumo situacija Lietuvoje bei Europoje, hospitalinių pneumonijų diagnostika, gydymu ir prevencija. Taip pat nemažai dėmesio renginyje skirta dažniausiems infekcijų kontrolės reikalavimų pažeidimams ir hospitalinių infekcijų epidemiologinės priežiūros problemoms padidintos rizikos skyriuose aptarti.

Naujausi hospitalinių infekcijų epidemiologinės priežiūros duomenis konferencijoje pristatė Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro vadovė dr. R. Valintėlienė. Apie Antimikrobinio atsparumo situaciją Lietuvoje ir Europoje pranešimą skaitė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Mikrobiologinių tyrimų skyriaus Klinikinių tyrimų poskyrio vedėja dr. J. Miciulevičienė.

Pranešimą tema „Kliniškai ir epidemiologiškai svarbių gramneigiamų bakterijų paplitimas Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigose“ konferencijos dalyviams parengė Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro prof. N. Kuisienė, pranešimą „Hospitalinės pneumonijos: diagnostika ir gydymas“ – RVUL Anesteziologijos, reanimatologijos ir kritinių būklių centro vadovas prof. S. Vosylius.

Tuo metu, apie hospitalinių pneumonijų prevencijos priemones kalbėjo RVUL Infekcijų kontrolės skyriaus vedėja Ieva Kisielienė. „Infekcijų kontrolė ligoninėse: dažniausi pažeidimai“ – Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjos Ingridos Skridailienės pranešimo tema.

Be to, Higienos instituto Technologijų vertinimo skyriaus specialistė M. Velutytė pristatė apžvalgą: „Mokslinių įrodymų apie valymą ir dezinfekciją garais sveikatos priežiūros įstaigose ir kitose šalyse taikoma patirtis“. Savo ruožtu, Higienos instituto Inovacijų skyriaus specialistas M. Rutkauskas kalbėjo apie operacinių žaizdų infekcijų epidemiologinę priežiūrą, o to paties skyriaus specialistė J. Staniulytė – apie hospitalinių infekcijų epidemiologinę priežiūrą reanimacijos intensyvios terapijos skyriuose.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com