RVUL pradėta naudoti viena moderniausių angiografijos sistemų šalyje

Geresnė vaizdų kokybė, tikslumas, sutrumpinsiantis procedūros trukmę, žymiai mažesnė pacientų bei medikų radiologinė apšvita – esminiai Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) pradėtos naudoti dviejų detektorių angiografinės sistemos su specializuotu stalu, pakeisiančios iki šiol naudotą beveik prieš du dešimtmečius pagamintą angiografą, pranašumai. Naujoji įranga pasitarnaus operatyviai diagnozuojant ir gydant amžiaus rykšte vadinamas neurologines ir kraujagyslių ligas.

Direktoriaus pavaduotojos klinikiniam darbui gyd. Tatjanos Golubajevos teigimu, atsižvelgus į pastovų pacientų srautą bei ligų sudėtingumą, Ligoninei naujas dviejų lankų (biplaninis) angiografas buvo gyvybiškai svarbus.

„Esame Ūminio išeminio insulto diagnostikos ir gydymo centras, dirbantis ištisą parą visus metus. Angiografu mūsų medikai gali atlikti eilę svarbių tyrimų, kurie yra būtini siekiant diagnozuoti ir gydyti galvos smegenų kraujagyslių ligas. Šiuo metu tai vienintelis metodas, kuriuo galima detaliausiai įvertinti galvos smegenų arterijų anatomiją, tad, paprastai tariant, šis tyrimas suteikia galimybę sudaryti ir įgyvendinti individualų, konkrečiam pacientui pritaikytą, gydymo planą“, – naujos įrangos svarbą nuo 2014 m. sausio 1 dienos RVUL veikiančiam insulto klasteriui akcentuoja gyd. T. Golubajeva.

Savo ruožtu, Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas gyd. Audrius Širvinskas pastebi, kad naujoji įranga svarbi gydant įvairias patologijas, todėl didesnius šansus greičiau pasveikti užtikrins ne vienai dešimčiai pacientų.

„Skyriuje pacientams, susirgusiems ūmiu išeminiu insultu, atliekamos mechaninės trombektomijos iš smegenų arterijų, smegenų aneurizmų, arterioveninių malformacijų, auglių embolizacijos Be to, esant ūmiam ir kritiniam trauminiam kraujavimui, kraujavimui į virškinamąjį traktą, pilvo ertmę ar dubens sritį, embolizuojamos pažeistos ar atitinkamą sritį maitinančios arterijos, kurios ir yra pagrindinis kraujavimo šaltinis“, – apie naujojo angiografo panaudojimo galimybes sako gyd. A. Širvinskas.

Gydytojas priduria, kad su nauja įranga atsiveria ir naujos galimybės gydant arteriovenines malformacijas, arteriovenines fistules ir sudėtingas – didelio diametro, plataus kaklo, verpstines – galvos smegenų aneurizmas. „Esant šiems susirgimams, išnaudojami visi šios naujos įrangos privalumai. Geresnė vaizdo kokybė leidžia matyti dvi tam tikro galvos smegenų morfologinio darinio projekcijas tuo pačiu metu ir taip suteikia daug informacijos apie darinį bei leidžia labiau kontroliuoti gydymo eigą. Taip pat tikslumas trumpina procedūros trukmę, kartu mažindamas ir komplikacijų riziką“, – teigia Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas.

Įranga įsigyta įgyvendinat galvos smegenų kraujotakos ligų diagnostikos ir gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimui skirtą projektą.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com