Susitikime su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanu – dėmesys bendradarbiavimo stiprinimui

Vilniaus universitetui (VU) ir Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei (RVUL) prieš metus atnaujinus bendradarbiavimo sutartį žengtas svarus žingsnis siekiant įgyvendinti Vyriausybės nutarimą, kuriuo VU leista būti Ligoninės dalininku. Apie per šį laiką pasiektą pažangą stiprinant mokslo, pedagogikos veiklą ir kalbėta VU Medicinos fakulteto dekanui prof. (HP) dr. Algirdui Utkui apsilankius RVUL.

„Ligoninėje kartu su asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimu apie du dešimtmečius vykdomos ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto trijų pakopų medicinos studijos. Vertindami daugiametę bendradarbiavimo patirtį, specifinius Ligoninėje gydomų pacientų srautus, taikomus diagnostikos ir gydymo metodus, sukauptą patirtį, įgytus įgūdžius, esamą intelektualinį potencialą, neabejojame, kad Ligoninė yra realus ir svarbus Vilniaus universiteto partneris organizuojant ir vykdant aukšto lygio gydytojų ikidiplomines ir podiplomines studijas“, – apie stiprinamą bendradarbiavimą sako Ligoninės direktorius dr. A. Pamerneckas.

Susitikimo metu dekanui aprodytos Skubios pagalbos skyriuje rezidentams įrengtos patalpos, pristatyti pokyčiai, susiję su 2018 m. įkurtu Insulto centru, kurio vienas iš esminių uždavinių – vystyti mokslinę bei pedagoginę veiklą, aktyviai dalyvaujant moksliniuose projektuose ir teikiant metodinę pagalbą kitoms ligoninėms, kuriose gydomi ūminį insultą patyrę ligoniai. Taip pat susitikime kalbėta apie Insultų klasterio pažangą – pristatytas naujai įsigytas kompiuterinis tomografas bei pradėta naudoti dviejų detektorių angiografinė sistema su specializuotu stalu.

Susitikime akcentuota, jog RVUL lyderiauja tokiose chirurginės krypties srityse kaip ortopedija traumatologija, neurochirurgija, neurologija, toksikologija, bendroji chirurgija, anesteziologija ir reanimatologija, radiologija, o ypatingai – skubioji medicina, todėl Vilniaus universitetas pripažįsta čia esant modernios medicinos mokymosi bazę, būtinus pedagogikai pacientų srautus.

Atnaujinta VU ir RVUL sutartis, siekiant kokybiškai pasirengti įgyvendinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. gruodžio 18 d. nutarimą Nr. 1228 „Dėl leidimo Vilniaus universitetui būti viešosios įstaigos Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės ir viešosios įstaigos Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės dalininku“, pasirašyta 2017 m. gruodžio 28 d. Iki sutarties atnaujinimo institucijų bendradarbiavimas buvo teisiškai reglamentuotas tik 1998 m. gruodžio 23 d. sutartimi, neabejotinai neatitinkančia laikmečio bei realijų.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com