Daugiausiai dėmesio rankų higienai skiriantiems padaliniams – padėkos

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Infekcijų kontrolės skyriaus specialistai antrus metus iš eilės, vadovaudamiesi tarptautine praktika, vertino, kaip rankų higiena rūpinamasi atskiruose Ligoninės skyriuose. Šiemet geriausiais pripažinti ir, minint Pasaulinę rankų higienos dieną, apdovanoti Neurochirurgijos skyriaus ir Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus II poskyrio medikai.

„Per rankas plinta 80 proc. visų užkrečiamųjų ligų. Tai reiškia, kad jų higienai skiriamas dėmesys ir pastangos apsaugoti pacientus privalo būti maksimalios. Itin teigiamai vertinu ir Infekcijų kontrolės specialistų ir, žinoma, kiekvieno darbuotojo, kiekviename skyriuje atliekamą darbą, kuris leidžia prisidėti prie pacientų gyvybių išsaugojimo“, – džiaugdamasis, jog idėja padėkoti darbuotojams jau tampa tradicija, sako direktorius dr. Algimantas Pamerneckas.

Infekcijų kontrolės skyriaus vedėjos Ievos Kisielienės teigimu, Pasauline rankų higienos diena siekiama atkreipti dėmesį į rankų higienos ir jos gerinimo svarbą ne tik sveikatos priežiūros įstaigose, bet ir kasdieniame gyvenime.

„Rankų higiena – veiksmingiausias ir paprasčiausias būdas užkirsti kelią plisti užkrečiamosioms ligoms. To neturėtume pamiršti kasdieniame gyvenime. Tuo metu, ligoninėje rankų higiena tampa dar svarbesnė, nes čia gydomi pacientai, kurie dėl ligos ar gydymo proceso gali būti imlesni infekcijoms“, – teigia Infekcijų kontrolės skyriaus vedėja I. Kisielienė.

Anot jos, darbuotojams nustatytos taisyklės, kokiais atvejais, kokiu būdu (rankų plovimas muilu ir vandeniu ar rankų antiseptika) ir kaip ilgai turi būti atliekama rankų higiena bei pabrėžia, kad šiuo metu kiekvienoje Ligoninės palatoje yra dozatoriai su rankų antiseptikais, todėl tiek medicinos darbuotojai, tiek lankytojai turi visas galimybes pasirūpinti rankų higiena.

Taip pat skyriaus vedėja ragina ir pacientus lankančius asmenis nepamiršti pagrindinių taisyklių – rankų plovimo pasinaudojus tualetu, o jeigu artimai kontaktuojama su pacientu – atlikti ir rankų antiseptiką.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com