45-erius metus pacientus slauganti Gelena Ševel: „Šio darbo nekeisčiau į jokį kitą“

„Slaugytojos darbas buvo mano svajonė, dėl kurios nesuabejojau nė karto per 45-erius metus“, – taip, paklausta apie pasirinktą profesinį kelią, sako Kraujagyslių chirurgijos skyriaus slaugytoja Gelena Ševel. Jai už pasiaukojimą ir ryžtą padėti kitam šiemet įteiktas Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo garbės ženklas.

Jūsų darbo stažas – 45-eri metai. Kodėl pasirinkote šį kelią?

Slaugytojos profesija buvo mano svajonė, žavėjausi šiuo darbu. Todėl, baigusi mokyklą, nesudvejojau nei akimirkos, nesvarsčiau nė vieno kito varianto. Nesvarstau ir dabar, myliu šį darbą lygiai taip pat, kaip prieš 45-erius metus, kurie skriete praskriejo – išties, nesitiki, kad laikas į priekį skuba tokiu tempu.

Kokia buvo Jūsų darbo pradžia?

Baigusi mokslus gavau paskyrimą į Antakalnio klinikas, kuriose 1974 m. rugpjūčio mėnesį ir pradėjau dirbti tuometiniame Širdies ir kraujagyslių chirurgijos skyriuje. Teko dirbti ir operacinėje, ir skyriuje, ir naktimis budėti. Buvo tikrai visko, bet kiekvieną patirtį – tiek gerą, tiek blogą – priėmiau kaip pamoką.

Vėliau, kai atidaryta Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė (tuometinė Vilniaus greitosios pagalbos universitetinė ligoninė), prof. E. Barkauskui pakvietus, perėjau dirbti į čia įkurtą specialų vadinamąjį Insultų chirurgijos arba Neuroangiochirurgijos skyrių (dabar – Kraujagyslių chirurgijos skyrius). Taip ir pasilikau čia, kur esu patenkinta ir darbu, ir kolektyvu. Galiu pasakyti, jog kiekvieną rytą keliuosi ir einu į darbą visiškai nemąstydama, kad galėtų būti kitaip, kad galėčiau ar norėčiau eiti dirbti kitokio darbo.

Ką Jums reiškia apdovanojimas Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo garbės ženklu?

Šis apdovanojimas – didžiulė garbė ir man pačiai, ir visai šeimai. Turiu prisipažinti, kad atsiimant jį ne tik jaudinausi, bet ir šluosčiausi džiaugsmo ašaras. Tad dėkoju kolegoms, kurie pastebėjo ir įvertino mano atliekamą kasdienį darbą, kurio nekeisčiau į jokį kitą.

Savo ruožtu, vyresnioji Kraujagyslių chirurgijos skyriaus slaugytoja Marina Buivid sako, jog Gelena Ševel yra pelniusi kolegų pagarbą dėl atsakingumo, kruopštumo, atsidavimo pacientams.

„Manau, kad slaugytojų darbas yra vienas labiausiai pasiaukojimo, kantrybės ir atsidavimo reikalaujančių darbų. Aš labai džiaugiuosi, kad mūsų skyriaus slaugytojų kolektyve dirba žmogus, turintis šias vertybes. Ši slaugytoja kasdieniniame darbe demonstruoja savo profesines žinias, kompetenciją ir puikius gebėjimus. Taip pat tai – nuostabus žmogus, iš kurio kiekvienas galėtume pasimokyti optimizmo, meilės gyvenimui“, – teigia M. Buivid.


Papildoma informacija

Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama pagerbti valstybinių, profesinių švenčių ar įstaigų jubiliejų progomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos darbuotojus – slaugytojus, akušerius, kineziterapeutus, masažuotojus, vaistininkus, farmakotechnikus, medicinos gydytojus, gydytojus odontologus, visuomenės sveikatos priežiūros specialistus ir kt., už ilgametį ir nepriekaištingą darbą, ypač didelį indėlį plėtojant sveikatos apsaugą, sveikos gyvensenos propagavimą, plėtojant farmacijos pramonę, Lietuvos Respublikos, kaip sveikos valstybės, prestižo kėlimą bei aukštos kvalifikacijos sveikatos priežiūros specialistų rengimą, už pasiaukojimą ir drąsą gelbstint žmonių gyvybę, įsteigė nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo garbės ženklą, nusipelniusio Lietuvos slaugytojo garbės ženklą bei nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklą.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com