Ligoninė jau pasinaudojo nauju finansiniu modeliu – atnaujins seniausią korpusą

Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė pirmoji pasinaudojo nauju finansavimo modeliu, skirtu energijos efektyvumo didinimo projektui įgyvendinti. Bus atnaujinamas jos seniausias dviaukštis korpusas, kuriame įrengtos operacinės. Seni, nuo statybų nekeisti mediniai langai. Šalčiui laidžios sienos. Stogas, pro kurį žiemą šiluma veržiasi lauk, o vasarą skverbiasi karštis.

„Visi, kurie dirbame šiame korpuse, žiemą šąlame, nors išlaidos už šildymą yra didžiulės. Šalčiausios patalpos – vaistinės, tenka šildytis elektriniais šildytuvais. Taigi mokame ir už jiems sunaudotą elektrą, ir už centralizuotą šildymą“, – paaiškino RVUL direktoriaus pavaduotoja valdymui Daina Balčėtienė.

Neliko finansavimo

Tam reikėjo drąsos ir pasiryžimo – parengti projektą, kuriam įgyvendinti bus pasinaudota nauju finansavimo modeliu. Pasak D. Balčėtienės, kitos išeities nebuvo – nebeliko įprastų dotacijų iš ES struktūrinių fondų infrastruktūriniams projektams – tokiems, per kuriuos atnaujinami seni viešieji pastatai. Bet nusidėvėjusį ir energetiškai neefektyvų ligoninės pastatą būtina atnaujinti.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2019/06/18/news/ligonine-jau-pasinaudojo-nauju-finansiniu-modeliu-atnaujins-seniausia-korpusa-10784085/

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com