RVUL gydytojas neurologas Donatas Zailskas tapo pirmuoju gydytoju Lietuvoje, išlaikiusiu Europos neurologų tarybos egzaminą ir įgijusiu Europos neurologų tarybos nario vardą

Šių metų birželio 28 dieną Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytojas neurologas Donatas Zailskas tapo pirmuoju gydytoju Lietuvoje, išlaikiusiu Europos neurologų tarybos egzaminą ir įgijusiu Europos neurologų tarybos nario vardą.

Europos neurologų tarybos egzaminas (angl. The European Board Examination in Neurology) kasmet organizuojamas Europos medicinos specialistų sąjungos neurologijos sekcijos ir Europos neurologų akademijos. Egzaminas tradiciškai vyksta dieną prieš kasmetinį Europos neurologų akademijos kongresą. Šiemet Norvegijoje, Osle, vyko 11-asis egzaminas, pritraukęs daugiausiai iki šiol – virš 90-ies atstovų iš įvairių pasaulio šalių.

Europos neurologų tarybos egzaminas buvo sukurtas siekiant suvienodinti ir pagerinti neurologijos standartus Europoje. Pirmasis egzaminas buvo surengtas 2009-aisiais; nuo tada jį yra išlaikę daugiau nei 400 neurologų iš viso pasaulio. Visą dieną trunkantį egzaminą sudaro žodinė ir rašytinė dalys. Rašytinė dalis sudaryta iš klausimų apie bendrines neurologijos žinias, Europos neurologų akademijos gaires ir specializuotų klausimų iš įvairių neurologijos sričių. Per žodinę dalį pristatomas parengtas klinikinis atvejis, mokslinės literatūros analizė pasirinkta tema ir trumpa esė visuomenės sveikatos ar etikos tema. Egzaminavimo dieną dalyvauja Pasaulio neurologų federacijos stebėtojas, papildomai užtikrinantis egzamino procedūrų kokybę ir skaidrumą.

Europos neurologų tarybos egzaminas daugelyje Europos valstybių yra privalomas neurologo specialybei įgyti. Egzaminą išlaikiusiems skiriamas Europos neurologų tarybos nario (angl. Fellow of European Board of Neurology) vardas, pripažįstamas kaip aukštos neurologo kompetencijos ženklas.

Sveikiname kolegą su profesiniais pasiekimais !

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com