Ligoninė

RVUL kibernetinis saugumas įvertintas pratybose „Kibernetinis skydas 2019“

8 Sau 2020 Naujienos

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) 2019 m. spalio 22-24 d. organizavo kasmetines kibernetinio saugumo pratybas „Kibernetinis skydas 2019“, kuriose dalyvavo ir Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė.

Šiose pratybose dalyvavo daugiau kaip 100 viešojo ir privataus sektoriaus organizacijų – jos tapo didžiausiomis iki šiol Lietuvoje surengtomis nacionalinės kibernetinio saugumo pratybomis. Į pratybas įsitraukė ir žiniasklaidos priemonių atstovai, policija, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, telekomunikacijų atstovai bei daug kitų suinteresuotų asmenų, kurie ne tik dalyvavo, bet ir tikrino pratybų dalyvių budrumą, sąmoningumą, kibernetinio saugumo plano laikymąsi.

Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė buvo taip pat pakviesta kaip viena didžiausių ir svarbiausių sveikatos priežiūros įstaigų, tvarkanti ir ypatingos kategorijos asmens duomenis, susijusius su sveikata.

2019 m. gruodžio 6 d. įvyko NKSC organizuojama konferencija Kaune, kurioje buvo pristatyti kibernetinio saugumo pratybų rezultatai. Įteikiant sertifikatą, pažymintį RVUL dalyvavimą kibernetinio saugumo pratybose „Kibernetinis skydas 2019“, mūsų ligoninė buvo pažymėta kaip šauniai ir entuziastingai į pratybas įsitraukusi organizacija.

RVUL darbuotojų budrumas buvo patikrintas 4 scenarijais: apgaulingais el. laiškais, prieduose išsiųstais kenksmingais dokumentais, patalpintu netinkamo turinio dokumentu failų aplanke bei pranešimu apie neveikiančia interneto svetainę. Į pratybas tiesioginiu būdu buvo įtraukta apie 350 RVUL darbuotojų, iš kurių maždaug 60 proc. sureagavo į kibernetinius incidentus – pranešė, persiuntė, kreipėsi ar sunaikino.

Analogiškos pratybos bus organizuojamos ir 2020 m. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras Lietuvoje kasmet užregistruoja virš 50 tūkst. kibernetinių incidentų, kurie tampa vis sunkiau aptinkami, todėl turime dar geriau ir atsakingiau pasiruošti.

 

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com