Pasaulinė aortos diena – proga nemokamai pasitikrinti dėl aortos aneurizmos

Rugsėjo 25-ąją minint Pasaulinę aortos dieną, nuo 10.00 val. iki 18.00 val. šalia MO muziejaus (Pylimo g. 17, Vilnius) Lietuvos Kraujagyslių chirurgų draugija ir Endovaskulinių specialistų asociacija kviečia pasitikrinti dėl išsiplėtusios pilvo aortos. Specialiai įrengtoje palapinėje bus atliekamas nemokamas, neinvazinis ir neskausmingas echoskopinis tyrimas, kuris metu sužinosite didžiausios organizmo kraujagyslės – aortos – diametrą.

Šių metų rugsėjo 25-ąją minima Pasaulinė aortos diena, primenanti, kad Lietuva kasmet netenka daugybės žmonių, kuriuos pražudo staiga plyšusi stambiausios organizmo kraujagyslės – aortos – sienelė.

Aortos aneurizma yra klastinga liga, nes dalis pacientų nejaučia jokių simptomų ir nemato reikalo kreiptis į gydytojus. Deja, plyšus aneurizmai išgyvena tik 2–4 pacientai iš 10, todėl aortos aneurizma dažnai vadinama „tyliąja žudike“. Aortos aneurizmą (išsiplėtimą) būtų galima aptikti ir sėkmingai išgydyti, jeigu vyresni negu 60 metų vyrai ir moterys atkreiptų dėmesį į rizikos veiksnius – rūkymą, padidėjusį kraujospūdį, aukštą cholesterolio lygį, kojų kraujotakos sutrikimus – ir aortos diametrą pasitikrintų gydymo įstaigose.

Laiku aptikus neplyšusią aneurizmą, jos gydymo efektyvumas siekia net 95 proc., todėl Lietuvos Kraujagyslių chirurgų draugija ir Endovaskulinių specialistų asociacija kviečia pasinaudoti galimybe ir nemokamai bei be siuntimo pasitikrinti didžiausios organizmo kraujagyslės – aortos – diametrą. Ultragarsinis tyrimas yra neskausmingas, neinvazinis ir trunka tik 5 minutes.

TYRIMAI BUS ATLIEKAMI ŠIOSE VIETOSE:

  • Vilniuje nuo 10:00 iki 18:00 val. (prie Mo muziejaus, Pylimo g. 17);

  • Kaune nuo 09:00 iki 13:00 val. (prie Nacionalinio Kauno dramos teatro, Laisvės al. 71);

  • Klaipėdoje nuo 10:00 iki 13:00 val. (prie Jūrininkų ligoninės, Liepojos g. 45).

 

Apsaugokime save ir savo artimuosius nuo šios pavojingos ir klastingos ligos!

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com