Ilgai laukta renovacija keičia ligoninės gyvenimą

„Vykdomi ligoninės renovacijos darbai mums yra itin svarbūs tiek dėl pacientų gerovės, tiek dėl darbuotojų psichoemocinės būsenos, kuriai neišvengiamai didelę įtaką daro darbo sąlygos ir fizinė aplinka“, – per renovuotų patalpų atidarymą sakė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) direktorė doc. dr. Jelena Kutkauskienė. Kartu su ligoninės kolektyvu ji džiaugėsi ne tik modernia aplinka, bet ir naujausia medicinine technika bei ypatingomis specializuotomis palatomis.

Pokyčiai pacientams ir kolektyvui

30-ies metų veiklos jubiliejų prieš mėnesį paminėjusi RVUL šią savaitę po remonto atvėrė nuo pat įstaigos atidarymo nerenovuotas A korpuso 5–9 aukštų kairiosios pusės patalpas. 1991 m. pastačius ligoninės A korpusą, per visą jo gyvavimo laikotarpį buvo atnaujintos tik jo 4-ajame aukšte esančios patalpos, kuriose įsikūręs Toksikologijos centras.

Praėjusį rudenį pradėtos renovacijos metu sutvarkytas daugiau nei 3,5 tūkstančio kvadratinių metrų plotas – pacientams skirtos palatos, tvarstomieji, personalo darbo patalpos, procedūriniai kabinetai. Buvo atlikti bendrastatybiniai darbai: patalpų dalinis perplanavimas, vidaus apdailos darbai bei inžinerinių tinklų (pertvarų, karšto vandens, nuotekų, šildymo vamzdynų, elektros instaliacijos, šilumos punkto, priešgaisrinės sistemos) rekonstrukcijos. Įgyvendintų darbų vertė siekia 3,5 milijono eurų, kurie buvo skirti iš Valstybės investicijų programos lėšų.

„Džiugu, kad nepaisant šio viso pasaulio šalių sveikatos sistemoms sudėtingo laikotarpio, po kelių dešimtmečių valdžios institucijų dėmesio sulaukė ir einamieji mūsų įstaigos poreikiai. Vykdomi ligoninės renovacijos darbai mums yra itin svarbūs tiek dėl pacientų gerovės, tiek dėl darbuotojų psichoemocinės būsenos, kuriai neišvengiamai didelę įtaką daro darbo sąlygos ir fizinė aplinka. Šiandien visi labai džiaugiamės sėkmingai užbaigtu pirmuoju etapu, vildamiesi ir toliau išlikti valstybės dėmesio lauke kaip didžiausia suaugusiųjų skubiosios chirurginės pagalbos teikėja Vilniaus regione bei sėkmingai tęsti atsinaujinimo darbus“, – per atidarymą sakė įstaigos direktorė doc. dr. Jelena Kutkauskienė.

Tęstinį ligoninės infrastruktūros atnaujinimo projektą planuojama vykdyti 3 etapais, sutvarkant ne tik patį seniausią gydomąjį korpusą, bet ir pagrindinį operacinį bloką bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus patalpas. Bendra renovacijai reikalingų investicijų suma turėtų siekti apie 11 milijonų eurų.

Specializuotos palatos ir naujos paslaugos

Ligoninės patalpos buvo įrengtos atsižvelgiant į personalo ir pacientų poreikius bei pritaikytos neįgaliesiems. Kiekvienoje palatoje įdiegta nauja moderni medicinos personalo iškvietimo sistema, kuria gali pasinaudoti pacientai. Taip pat palatose įvesta medicininei įrangai skirta internetinė prieiga efektyvesniam pacientų monitoravimui. Medicinos personalui paruošti kompiuterizuoti darbo kabinetai ir patogūs poilsio kambariai.

Insulto centro vadovas doc. dr. Aleksandras Vilionskis džiaugėsi, kad renovuojant ligoninės patalpas buvo sukurtos kelių tipų specializuotos palatos, kokių iki šiol ligoninėje nebuvo. Ūminį insultą patyrusiems pacientams skirtos dvi pilnai įrengtos intensyvaus stebėjimo palatos, visiškai atitinkančios tarptautinius insultų centrams keliamus reikalavimus. Jose veikia moderni diagnostikos ir monitoravimo įranga, duomenis perduodanti į centrinę stotį ir gydytojų kabinetą. Tai leidžia užtikrinti geresnę ligonių diagnostiką, gydymą ir priežiūrą, greitą reakciją į pasikeitusią pacientų būklę.

„Renovuotose RVUL patalpose netrukus duris atvers ir miego sutrikimų diagnostikos palata su naujos kartos polisomnografijos sistema bei ilgalaikių elektroencefalografijos tyrimų palata. Tokie tyrimai iki šiol ligoninėje atliekami nebuvo, o Lietuvos mastu yra vos kelios juos siūlančios gydymo įstaigos“, – papildė II Neurologijos su smegenų kraujotakos sutrikimais skyriaus vedėja dr. Inga Slautaitė ir išreiškė viltį, kad  ligoninės atnaujinimo darbai bus tęsiami ir ateityje.

Patalpas įvertino svečiai

Renovuotų ligoninės patalpų atidaryme dalyvavo LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai, Vilniaus universiteto, LR Seimo, Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie SAM atstovai, pirmasis ligoninės vadovas Leonardas Streikus. Svečiai apžiūrėjo atnaujintus skyrius ir kitas patalpas, o ligoninę bei jos kolektyvą palaimino Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas ir Vilniaus vyskupas augziliaras Darius Trijonis.

RVUL komandai VU Medicinos fakulteto dekanas prof. Algirdas Utkus sakė: „Vilniaus universiteto vardu sveikinu ligoninės kolektyvą su 30-ies metų jubiliejumi ir įspūdinga renovacija. Šia proga noriu palinkėti, kad jūsų ligoninė asocijuotųsi ne tik su nelaime, bet ir viltimi. Linkiu, kad jūs būtumėte viltis visiems mūsų pacientams.“

Renginyje dalyvavusi LR Seimo narė Jurgita Sejonienė savo ir visų Sveikatos reikalų komiteto narių vardu pasveikino RVUL kolektyvą: „Džiaugiuosi, kad jau tris dešimtmečius RVUL vienija puikius gydytojus ir kvalifikuotus specialistus, kurie kruopščiu ir atsakingu darbu siekia saugoti ir puoselėti žmonių sveikatą. Labai malonu, jog besikeičiančios gydytojų kartos padėjo ligoninei išaugti į modernią aukščiausio lygio medicinines paslaugas teikiančią ir patikimą gydymo įstaigą. Nuoširdžiai dėkoju už nuveiktus darbus ir profesionalumą bei kompetenciją. Linkiu jums energijos ir sėkmės tolesnėje veikloje bei išlaikyti Lietuvoje išties unikalios sveikatos priežiūros įstaigos vardą.“

Atnaujintos ne tik patalpos, bet ir įranga

Nors pastarieji dveji metai dėl epidemiologinės situacijos buvo sunkūs, kova su COVID-19 pandemija nesustabdė kitų įstaigoje suplanuotų darbų. Ligoninės kolektyvas džiaugėsi po ilgos pertraukos reikšmingai atnaujintu medicininės įrangos arsenalu, leidžiančiu efektyviau išnaudoti gydytojų profesinį potencialą, o pacientams pasiūlyti pažangesnes diagnostikos ir gydymo galimybes, paslaugas teikti saugiau, tiksliau ir greičiau.

Nuo 2021-ųjų pavasario ligoninėje veikia ypač modernus magnetinio rezonanso tomografas (MRT). „MRT yra vienas iš naujausių, pažangiausių ir saugiausių tyrimo metodų šiuolaikinėje medicinoje, juo atliekami tyrimai neturi kenksmingo poveikio žmogaus organizmui. Mūsų įsigytas aparatas suteikia galimybę atlikti MRT tyrimus greičiau tiek 2D, tiek 3D formatu, pasižymi didesne skiriamąja geba, užtikrinančia puikią vaizdo kokybę. Šios savybės palengvina mūsų ligoninės gydytojų radiologų darbą, tyrimams suteikia papildomos kokybės, o pacientams – greitesnę ir mažiau streso keliančią patirtį“, – pabrėžė Radiologijos skyriaus vedėja Raminta Šydeikienė.

Į ateitį RVUL direktorė taip pat žvelgia optimistiškai: „Net sudėtingomis sąlygomis mums pavyko padaryti reikšmingą pažangą, todėl tikiu, kad atlaikysime pandemijos išbandymus, toliau tvirtai žengsime pasirinkta teigiamų pokyčių kryptimi ir peržengę jubiliejinių veiklos metų slenkstį pasieksime dar daugiau užsibrėžtų tikslų. Neabejoju, kad įdėtos pastangos atsipirks su kaupu – įgyvendinti projektai leis reikšmingai pagerinti įstaigos infrastruktūrą, ligoninės personalui suteiks šiuolaikinius reikalavimus atitinkančią darbo aplinką bei priemones, o teigiamus pokyčių rezultatus pajus ne tik darbuotojai, bet ir pacientai.“

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com