Griuvimo trauma

Skubios pagalbos skyriuje – rekordiniai pacientų skaičiai

3 Sau 2022 Naujienos

Pastarasis savaitgalis mūsų ligoninės komandai buvo išties intensyvus. Dėl pasikeitusių oro sąlygų susiformavęs plikledis smarkiai išaugino traumas patyrusių pacientų srautus. Per praėjusią parą į Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyrių kreipėsi 330 pacientų, iš jų 60 teko hospitalizuoti.

Traumatologinio pobūdžio pagalbos prireikė 179 pacientams – tai kol kas šio šaltojo sezono „rekordas“, nes įprastai per parą kreipiasi perpus mažiau traumatologinių pacientų.

Tarp sužalojimų vyrauja tipinės „griuvimo“ traumos: dažniausios patologijos yra riešų, čiurnų lūžiai, taip pat pasitaiko ir sudėtingesnių – blauzdikaulių ir šlaunikaulių – lūžių, atskirą dalį sudaro raiščių patempimai, įvairūs sumušimai, patirti griuvimo metu.

Deja, šiandiena jokio atokvėpio medikams taip pat nežada, nes nuo pat ryto Skubios pagalbos skyriuje pacientų srautas yra didžiulis. Nors čia darbui pasitelktos sustiprintos medikų pajėgos, tikėtina, kad nemažai daliai pacientų teks ilgiau užtrukti laukiant konsultacijos ir tyrimų. Dėl didelio vadinamųjų „ekstrinių“ pacientų antplūdžio, šią savaitę RVUL Ortopedijos ir traumatologijos centre taip pat bus ribojamos planinės operacijos, prioritetą teikiant pacientams, kuriems reikalinga neatidėliotina pagalba čia ir dabar.

Esant tokiems permainingiems orams, gydytojai ortopedai traumatologai visus žmones ragina atkreipti dėmesį į meteorologines sąlygas, įvertinti su tuo susijusias grėsmes ir gerai pagalvoti, ar tikrai būtina kažkur eiti. Jei visgi kelionės slidžia danga išvengti nepavyks, reikėtų avėti tinkamą avalynę – patogius batus neslystančiu padu ir su aulu, kuris padeda stabilizuoti čiurną. Eiti reikia lėtai ir šiek tiek sulenkus kelius, nelaikyti rankų kišenėse, žiūrėti po kojomis. Ypač saugotis reikėtų lipant laiptais, nes kritimai nuo jų baigiasi sunkiomis traumomis, kurių pasekmės gali būti pačios liūdniausios.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com