Insulto centro apdovanojimas

RVUL Insulto centras įvertintas „deimantiniu“ ESO apdovanojimu

13 Lie 2022 Naujienos

Už ūminio insulto gydymo kokybės pasiekimus RVUL Insulto centrui įteiktas reikšmingas Europos insulto organizacijos ESO (European Stroke Organisation) apdovanojimas – „ESO Angels Diamond Status“, kuriuo pagerbiami geriausius rodiklius demonstruojantys Europos insulto centrai.

Nuo 2014 m. veikiantis RVUL Insulto centras 2019 m. pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo įvertintas „auksiniu“ apdovanojimu, o dabar jo veiklai suteiktas aukščiausias „deimantinis“ statusas. „ESO Angels Diamond Status“ nominacija skiriama įvertinus 10 kriterijų, nusakančių insultą patyrusių pacientų gydymo kokybę. Pagrindiniai jų – tai laikas, per kurį pacientai sulaukia pagalbos, atliekamų įvairių diagnostinių procedūrų apimtys, tęstinio gydymo užtikrinimas.

„Labai džiugu, kad insulto profilaktikos, gydymo, palaikymo ir priežiūros paslaugų kokybė Lietuvoje nenusileidžia tarptautiniams standartams, – sako RVUL Insulto centro vadovas doc. dr. Aleksandras Vilionskis. – Kita vertus, negalime užmigti ant laurų, nes ši liga yra tikra pastarojo laikmečio rykštė, smogianti netikėtai, negailestingai ir paveikianti visus gyvenimo aspektus – ekonominį, socialinį, medicininį, taip pat fizinę ir psichinę sveikatą. Todėl privalome toliau diegti pažangiausią klinikinę praktiką ir tobulinti procesus visuose etapuose – pradedant profilaktika ir ankstyvuoju gydymu, baigiant palaikymu ir priežiūra po insulto. Taip pat norėčiau pabrėžti, kad ūminio insulto gydymas yra komandinis darbas ir jo sėkmė priklauso nuo visų centro padalinių veiklos ir bendradarbiavimo. Ypatingas vaidmuo čia tenka slaugytojoms, kurių darbas, užtikrinant insultą patyrusių pacientų priežiūros kokybę, yra labai svarbus kiekviename etape.“

Doc. dr. A. Vilionskis primena, kad insultas yra viena dažniausių mirties priežasčių išsivysčiusiose šalyse bei užima pirmą vietą tarp ilgalaikę negalią sukeliančių ligų. Paskaičiuota, kad Europos Sąjungoje daugiau nei milijonas žmonių yra patyrę insultą, iš jų 460 000 mirė dėl šios ligos, o beveik 10 milijonų žmonių gyvena jausdami sunkias insulto pasekmes. Manoma, kad kitoje kartoje insultą patyrusių žmonių skaičius išaugs net 26 proc.

RVUL yra vienas iš šešių Lietuvoje veikiančių insulto centrų, vienijantis ir koordinuojantis įvairių sričių specialistus, susijusius su ūminio insulto gydymu, veikiantis 24 valandas per parą ir užtikrinantis ankstyvą insulto diagnostiką, atranką ir galimybę reperfuziniam gydymui (kraujotakos atkūrimui galvos smegenų arterijose) bei tolesnę ligonio priežiūrą.

Į RVUL Insulto centrą per metus patenka daugiau nei 1100 pacientų iš viso Vilniaus regiono, atliekama virš 200 intraveninių trombolizių ir apie 130 mechaninių trombektomijų.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com