Europos Sąjunga finansuoja

RVUL bus modernizuota skubios pagalbos ir reanimacijos padalinių infrastruktūra

20 Lie 2023 Naujienos

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) pradedamas įgyvendinti naujas projektas, skirtas skubiosios medicinos ir reanimacijos bei intensyviosios terapijos paslaugų teikimo infrastruktūrai renovuoti, finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšomis.

Modernizacijos projekto metu bus remontuojamos ligoninės Skubios pagalbos skyriaus patalpos, esančios pirmame ir antrame aukšte bei rūsyje, taip pat  Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus patalpos A ir B korpusuose. Iš viso ketinama atnaujinti apie 5,7 tūkst. kv. m. patalpų ploto.

Su dabartine įstaigos infrastruktūra pasirengimas teikti pagalbą masinių nelaimių, ekstremalių situacijų, gamtos stichijų sukeltų krizių atvejais yra nepakankamas: Skubios pagalbos skyriaus ir Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus patalpos neatitinka šiuolaikinių standartų ir tokio tipo padaliniams keliamų reikalavimų, trūksta izoliacinių palatų, nepakanka stebėjimo palatų, nėra tinkamai įrengtų dekontaminacijos patalpų ir pan. Siekiant tinkamai pasiruošti ekstremalioms situacijoms ir užtikrinti tolygų, saugų, nenutrūkstamą ir kokybišką sveikatos priežiūros paslaugų teikimą bei prieinamumą pacientams, būtina iš pagrindų atnaujinti skubios pagalbos ir reanimacijos bei intensyviosios terapijos paslaugų teikimo infrastruktūrą.

Modernizuota kritiškai svarbių skyrių infrastruktūra padės sistemingai stiprinti sveikatos sistemos atsparumą įvairioms krizėms, didins pasirengimą ekstremaliųjų situacijų atvejais teikti kokybiškas ir saugias paslaugas didesniam pacientų srautui, reikšmingai prisidės prie įstaigos veiklos efektyvumo augimo. Projekto metu sukurtą vertę pajus Vilniaus, Panevėžio, Utenos, Alytaus apskričių gyventojai, kritinių būklių pacientai ir skubiosios medicinos pagalbos besikreipiantys asmenys, o taip pat bus pagerintos darbo sąlygos sudėtingiausiuose padaliniuose dirbančiai RVUL komandai.


Projekto pavadinimas: „Skubios pagalbos skyriaus ir Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus infrastruktūros modernizavimas“

Projekto kodas: 09-008-P-0007

Projekto trukmė: 2023-06-27 – 2024-12-31

Projekto vertė: 10 890 985,95 EUR

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com