RVUL

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – reikšmingi pokyčiai dviejuose skyriuose

12 Spa 2023 Naujienos

Planuojama atnaujinti kritiškai svarbius Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius. Pokyčiai padės sistemingai stiprinti sveikatos sistemos atsparumą įvairioms krizėms, didins pasirengimą tikslingai veikti ekstremaliųjų situacijų atvejais. Naujoves pajaus ne tik pacientai – bus sudarytos geresnės darbo sąlygos ir sudėtingiausiuose padaliniuose dirbantiems medicinos darbuotojams.

Apie pokyčius sutikusi papasakoti RVUL direktorė dr. Jelena Kutkauskienė sakė, kad siektina pralaidumo reikšmė po modernizacijos – ne mažiau kaip 98,5 tūkst. pacientų per metus. „Numatoma, kad, atnaujinus Skubiosios pagalbos skyrių bei perorganizavus darbą, prieinamas, saugesnes ir kokybiškesnes asmens sveikatos priežiūros paslaugas šiame skyriuje gaus 95 tūkst. pacientų per metus, o Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose po modernizacijos galėsime gydyti per 3 000 pacientų per metus – apie 50 proc. daugiau nei dabar“, – teigė ligoninės vadovė.

Numatytų pokyčių metu bus atnaujinta apie 5,7 tūkst. kv. m. patalpų ploto. Projektą, kurio vertė yra apie 11 mln. eurų, planuojama įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos.

Skubiosios pagalbos skyrius taps jaukesnis ir patogesnis

Vykdomo modernizacijos projekto metu RVUL Skubiosios pagalbos skyriuje bus atnaujintos registratūros, pacientų rūšiavimo bei laukimo zonos, suteikiant joms daugiau erdvės, komforto ir privatumo. Efektyviau suvaldyti į ligoninę atvykstantį pacientų srautą padės naujai įrengti keli greitosios apžiūros kabinetai, į juos nukreipiant pacientus, kuriems nereikia atlikti papildomų tyrimų ir pakanka konsultacijos.

Po renovacijos stebėjimo palatose padidės lovų skaičius – nuo dabar esančių 11 iki 15. Bus įkurtas dar vienas papildomas apžiūros kabinetas traumų patyrusiems pacientams, izoliacinė palata su neigiamu slėgiu. Taip pat bus atnaujinta kenksmingų cheminių bei biologinių medžiagų nukenksminimo patalpa, dalis gydytojų darbo kabinetų, slaugytojų postas.

Kiti pokyčiai šiame skyriuje orientuoti į jaukios, patogios aplinkos kūrimą ir pacientams, ir darbuotojams: bus renovuojama vėdinimo bei kondicionavimo įranga, kiti inžineriniai tinklai, diegiamas belaidis internetas, nauja eilių valdymo sistema su informaciniais ekranais. Laukiamuosiuose atsiras kavos ir šaltų gėrimų, užkandžių aparatai.

Dr. J. Kutkauskienė akcentavo, kad Skubiosios pagalbos skyriaus modernizavimo sprendimai lems ne tik vizualiai matomus infrastruktūros pokyčius, bet ir taps ligoninėje diegiamos emocinio atsparumo didinimo programos dalimi. „Paraleliai planuojame ir organizacinio proceso peržiūrėjimą remdamiesi užsienio – JAV, Vokietijos, Skandinavijos šalių – gerąja patirtimi teikiant aukščiausio lygio skubią pagalbą pacientams“, – apie artimiausius planus pasakojo ligoninės vadovė.

Pokyčiai reanimacijoje: nuo patalpų perplanavimo iki izoliavimo priemonių

Siekiama, kad Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus aplinka būtų ergonomiška ir atitiktų teisės aktų nuostatas bei higienos reikalavimus. Dėl to dabartinės patalpos bus perplanuotos, racionaliai išdėstant palatų ir stebėjimo postų zonas, juose naudojamą įrangą, medicininių priemonių paruošimo ir saugojimo patalpas.

Įgyvendinant modernizavimo projektą, atsiras daugiau galimybių taikyti izoliavimo priemones. Vietoje dabartinių daugiaviečių palatų numatyta įrengti 1–2 vietų palatas, turinčias neigiamo slėgio nustatymo režimą ir užtikrinančias efektyvią izoliaciją infekcijų atveju. Kai kurios stebėjimo palatos bus atskirtos stiklinėmis pertvaromis, tokiu būdu optimizuojant žmogiškuosius išteklius – slaugytojas iš savo posto galės matyti dvi palatas ir prižiūrėti du pacientus. Planuose – ir personalo rūbinių, higienos patalpų, studentų mokymo klasių, gydytojų ir slaugytojų darbo kabinetų bei poilsio patalpų kardinalūs atnaujinimo darbai.

„Esame viena didžiausių ligoninių Lietuvoje ir pagrindinis skubiosios medicinos centras Vilniaus regione. Remonto metu privalome užtikrinti visų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą visa apimtimi, tačiau akivaizdu, kad tiek logistinių, tiek veiklos organizavimo išbandymų, įgyvendinant projektą, netrūks. Tad iš anksto prašome pacientų kantrybės ir supratingumo reaguojant į įprastinės rutinos pasikeitimus, apie kuriuos informuosime savo komunikacinėse platformose“, – kalbėjo dr. J. Kutkauskienė.

Projektas finansuojamas pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“ iš ES ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com