pargriuvęs žmogus

Svarbi informacija pacientams

Vakar vakare Vilniuje prasidėjęs plikledis lėmė smarkiai išaugusį pacientų srautą RVUL Skubios pagalbos skyriuje. Kviečiame smulkias traumas patyrusius pacientus pagalbos kreiptis į savo pasirinktą gydymo įstaigą.

Iki šio ryto 7 val. skubios pagalbos jau kreipėsi daugiau nei 200 traumatologinių pacientų – dvigubai daugiau nei įprasta. Iš jų 174 patyrė įvairias galūnių traumas (lūžius, patempimus, išnirimus, sumušimus), ir 32 galvos bei kaklo traumas. Šalia jų papildomai į ligoninės priimamąjį atvyko dar 100 pacientų su kitais negalavimais. Dvigubai didesnis nei įprasta traumatologinių pacientų srautas išaugino ir Radiologijos skyriaus darbo apimtis – per šį laiką buvo atlikti 475 rentgenografijos ir rentgenologijos tyrimai bei 101 kompiuterinės tomografijos tyrimas.

„Dirbame ypač intensyviai ir esame pasiruošę reikalui esant pajėgas dar padidinti. Šiuo metu Ortopedijos ir traumatologijos centro palatos užsipildė pacientais, kuriems reikia operacinio gydymo, – sako Skubios pagalbos skyriaus vedėjas Paulius Uksas. – Šiandien taip pat teks tvarkytis su dideliu pacientų srautu, nes jau apie 8 val. pradėjo formuotis eilė laukiančiųjų gydytojo ortopedo traumatologo konsultacijos, tad apžiūros laukimo laikas bus ilgesnis nei įprastai. Todėl noriu paraginti smulkias traumas patyrusius pacientus pagalbos kreiptis į savo pasirinktą gydymo įstaigą.”

Taip pat P. Uksas atkreipė dėmesį į vyresnio amžiaus žmones, kuriems griuvimas dažnai baigiasi sudėtinga trauma – šlaunikaulio lūžiu. Jiems gydytojas pataria likti namuose: „Šlaunikaulio lūžis garbingame amžiuje yra labai pavojinga trauma, neretai besibaigianti ir liūdniausiomis išeitimis, tad tikrai rekomenduoju likti namuose. Taip pat raginu vyresnių žmonių artimuosius ar kaimynus pasirūpinti jų pirkiniais, paraginti juos saugoti savo sveikatą ir likti namuose, kol oro sąlygos pagerės.“

Susiklosčius tokiai meteorologinei situacijai, daugiausia traumų patiriama vykstant į darbą ir iš jo, todėl itin svarbu avėti tinkamą neslystančią avalynę, vengti ledu padengtų kelio atkarpų, judėti lėtai ir atsargiai, nelaikyti rankų kišenėje.


Ką daryti patyrus traumą?

  • Pirmiausia objektyviai įvertinkite savo savijautą: jei patyrėte lengvą sumušimą, sužeistą vietą pirmąją parą rekomenduojama tik šaldyti, prireikus – išgerti skausmą malšinančių vaistų ir stebėti savo būklę. Skausmui stiprėjant, didėjant tinimui, jau reikėtų kreiptis pagalbos į gydymo įstaigą.
  • Jeigu jaučiate stiprų skausmą, negalite remtis pėda, judinti kojos ar rankos, galima įtarti, kad sužeidimas yra rimtesnis. Tuomet imobilizavus sužalotą galūnę, reikėtų vykti pas medikus.
  • Taip pat svarbu įvertinti, ar nelaimingo atsitikimo metu žmogus nepatyrė galvos traumos. Jei nukentėjęs asmuo jaučiasi apsvaigęs, sunkiai orientuojasi aplinkoje, neprisimena, kas jam atsitiko, nedelsiant kvieskite greitąją medicinos pagalbą arba nugabenkite jį į artimiausią gydymo įstaigą, nes galvos traumos – ypač pavojingos.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com