Ligoninės įgyvendinamą kovai su ūminiu insultu skirtą projektą ekspertai įvertino teigiamai

Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) atstovai, apsilankę Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL), pateikė teigiamą išvadą dėl Ligoninėje vykdomo projekto „Galvos smegenų kraujotakos ligų diagnostikos ir gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas VšĮ RVUL“. Jį užbaigus, bus pagerinta galvos smegenų kraujotakos ligų diagnozavimo ir gydymo kokybė bei prieinamumas Vilniaus regiono gyventojams.

2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos lėšomis įsigytas naujas, modernus 128 sluoksnių kompiuterinės tomografijos aparatas. Inovatyvi įranga leidžia greičiau, efektyviau ir saugiau nustatyti įvairius sveikatos sutrikimus ir ypač pasitarnaus RVUL veikiančiame insulto klasteryje ištiriant ir gydant ūmų galvos smegenų kraujotakos sutrikimą patyrusius pacientus.

Naujuoju kompiuteriniu tomografu galima atlikti galvos smegenų perfuzijos tyrimą, kuris suteikia galimybę kiekybiškai įvertinti galvos smegenų kraujotaką, smegenų audinio pakenkimo apimtį, nustatyti galvos smegenų audinio grįžtamus ir negrįžtamus pakitimus. Šios naujosios įrangos galimybės pasitarnaus parenkant ankstyvo ūmaus insulto gydymo taktiką (trombolizę, mechaninę trombektomiją). Be to, nauja, pažangia įranga bus gaunama geresnė radiologinių vaizdų kokybė, atsiras galimybė atlikti daugiaplanes ir trimates rekonstrukcijas, o tai leis gydytojams radiologams ir gydytojams specialistams tiksliau pamatyti smulkesnius, subtilesnius pakitimus, laiku diagnozuoti ligą ir pradėti gydymą.

Taip pat projekto lėšomis įsigytas ir modernus diagnostikos aparatas – angiografas – padėsiantis operatyviai aptikti menkiausius neurologinės ir kraujagyslių sistemų pakitimus ir leisiantis užtikrinti didesnes galimybes pacientams, sergantiems amžiaus rykšte vadinamomis ligomis, pasveikti.


Papildoma informacija

Nuo 2014 m. sausio 1 dienos RVUL veikia insulto klasteris – insulto diagnostikos ir gydymo centras, t. y., organizacinė struktūra, apimanti įvairių sričių specialistus, veikianti 24 valandas per parą ir užtikrinanti ankstyvą insulto diagnostiką, atranką ir galimybę reperfuziniam gydymui (kraujotakos atkūrimui galvos smegenų arterijose), tolimesnę ligonio priežiūrą ir gydymą. Aiškus paskirstymas turi garantuoti, kad nelaimės užkluptas pacientas laiku pateks ten, kur gaus tinkamiausią gydymą. Tokį gydymą šiuo metu Lietuvoje gali suteikti specializuoti centrai, įsteigti Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių ligoninėse.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com