Insultų gydymo praktika Ligoninėje domėjosi viešnios iš Islandijos

Kasdienis sunkus medikų darbas kovojant už ūminio galvos smegenų kraujotakos sutrikimų užkluptų pacientų gyvybes, tam pasitelkiamos naujausios gydymo priemonė ir profesionalūs, šalyje lyderiaujantys specialistai – visa tai pristatyta Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) apsilankiusioms neurologijos srityje dirbančioms slaugytojoms iš Islandijos.

Insulto centro vadovas dr. Aleksandras Vilionskis, kalbėdamas apie RVUL taikomą insultų gydymo praktiką, pabrėžė, kad nuo 2014 m. sausio 1 dienos čia veikia insulto klasteris – insulto diagnostikos ir gydymo centras, t. y., organizacinė struktūra, apimanti įvairių sričių specialistus, veikianti 24 valandas per parą ir užtikrinanti ankstyvą insulto diagnostiką, atranką ir galimybę reperfuziniam gydymui (kraujotakos atkūrimui galvos smegenų arterijose), tolimesnę ligonio priežiūrą ir gydymą.

Taip pat dr. A. Vilionskis, siekdamas viešnias supažindinti su šios patologijos gydymu Ligoninėje, pristatė ir statistinius rodiklius. Pasak jo, praėjusiais metais 1200 pacientų, patyrusių insultą, RVUL suteikta pagalba, atlikta per 200 intraveninės trombolizės procedūrų ir apie 90 mechaninių trombektomijų (t. y., daugiausia Vilniaus regione).

Savo ruožtu, Toksikologijos centro vadovas, direktoriaus patarėjas dr. Robertas Badaras pažymėjo, kad absoliuti dauguma insulto ištiktų pacientų, visų pirma, patenka į RVUL Skubios pagalbos skyrių, pabrėždamas, jog pagal pacientų srautus šis būtinąją pagalbą teikiantis skyrius – vienas didžiausių Baltijos šalyse.

Ligoninės medikai svečiams pristatė Skubios pagalbos skyriuje naudojamą pacientų rūšiavimo sistemą, leidžiančią maksimaliam pacientų skaičiui suteikti kiek įmanoma greitesnę pagalbą, taip pat pademonstruota RVUL naudojama moderni medicinos įranga, skirta insulto diagnostikai.

Nemažai dėmesio, pristatant insulto gydymą, skirta intervencinei radiologijai, pažymint, kad būtent RVUL Intervencinės radiologijos skyriaus specialistai 2012 m. pirmieji Lietuvoje atliko mechaninę trombektomiją.

Taip pat Neurologijos su smegenų kraujotakos sutrikimais skyrių specialistai su viešniomis diskutavo apie naujausias insultų gydymo tendencijas bei priemones. Buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės tarp slaugos specialistų, vykdant bendrus praktinius ir mokslinius projektus.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com