Lapkričio 8-oji – Tarptautinė radiologijos diena

Lapkričio 8-ąją minima Tarptautinė radiologijos diena, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vaizdinės medicinos jėgą ir padėkoti gydytojams radiologams, radiologijos technologams už neįkainojamą jų indėlį – pagalbą diagnozuojant ligas.

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje kasdien atliekama šimtai tyrimų – bendrųjų rentgenologinių, kompiuterinės tomografijos tyrimų, diagnostinių ir gydomųjų intervencinės radiologijos procedūrų. Statistiniai duomenys rodo, kad tyrimų kiekis ir apimtys kasmet tik auga.

Bendrieji rentgenologiniai tyrimai apima visų sričių (kaulų, sąnarių, virškinimo trakto, urogenitalinės sistemos, krūtinės ląstos ir kitų organų) rentgenoskopiją, rentgenografiją, taip pat rentgenokontrolę atliekant intervencines procedūras (mielografiją, fistulografiją, cholangiografiją, urografiją ir kt.).

Ligoninėje atliekami ir įvairių sričių – galvos, kaklo, stuburo, galūnių, krūtinės ląstos, pilvo ir dubens organų – kompiuterinės tomografijos tyrimai.

Radiologijos skyriaus vedėjos Ramintos Šydeikienės teigimu, kompiuterinė tomografijos tyrimas –vienas iš pažangiausių šiuolaikiškų tyrimo metodų, atliekamas naudojant jonizuojančią spinduliuotę, kurios pagalba padaromos ašinio pjūvio vaizdinės nuotraukos su galimybe atlikti vaizdų rekonstrukcijas, kompiuterinės tomografijos angiografijos tyrimus.

„Kompiuteriniu tomografu atliekami galvos smegenų, kaklo, krūtinės ląstos, pilvo, dubens, stuburo, galūnių radiologiniai tyrimai. Šis tyrimas yra pirmo pasirinkimo tyrimas, kai būtinas skubus ištyrimas: pacientams, kuriems įtariamas ūmus insultas, patyrusiems traumą, esant kraujagyslių pažeidimams, taip pat neramiems ar nesąmoningiems pacientams, kurių gyvybė palaikoma specialiais aparatais“, – sako gyd. R. Šydeikienė.

Šiuo metu Ligoninėje veikiančiais dviem kompiuterinės tomografijos prietaisais atliekamas galvos smegenų perfuzijos tyrimas, kuris suteikia galimybę kiekybiškai įvertinti galvos smegenų kraujotaką, smegenų audinio pakenkimo apimtį, nustatyti galvos smegenų audinio grįžtamus ir negrįžtamus pakitimus ūmaus insulto atveju.

Be to, kompiuterinės tomografijos tyrimai, naudojant neurochirurginę stereotaksinę sistemą, atliekami ir prieš tam tikras neurochirurgines operacijas.

Gydytoja pastebi, kad, įsigijus naują įrangą, kompiuterinės tomografijos tyrimas tapo saugesnis, nes pacientas jonizuojančia spinduliuote veikiamas trumpesnį laiką.

Be to, nauja, pažangia įranga gaunama geresnė radiologinių vaizdų kokybė, yra galimybė atlikti daugiaplanes ir trimates rekonstrukcijas, o tai padeda gydytojams radiologams ir gydytojams specialistams tiksliau pamatyti smulkesnius, subtilesnius pakitimus, laiku diagnozuoti ligą ir pradėti gydymą.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com