RVUL: dedame maksimalias pastangas, siekdami nuo tymų apsaugoti ir darbuotojus, ir pacientus

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) – vieno didžiausių skubios pagalbos centrų šalyje – administracija atsakingai įvertino tymų keliamą grėsmę ir ėmėsi visų reikalingų apsaugos priemonių. Su pacientais dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams Ligoninėje nemokamai atlikti serologiniai tyrimai dėl tymų antikūnų kiekio nustatymo, neturintys pakankamo imuniteto skiepijami Ligoninės lėšomis.

RVUL Infekcijų kontrolės skyriaus vedėjos Ievos Kisielienės teigimu, įvertinus Ligoninės specifiką, aukštą darbuotojų profesinę riziką ir stebint tymų viruso plitimo pagreitį, Ligoninės vadovybė priėmė sprendimą imtis aktyvių veiksmų ir darbuotojus, ištyrus jų atsparumą, skiepyti Ligoninės lėšomis.

„Jeigu darbuotojai yra imlūs virusui ir apie tai nežino, jie gali susirgti patys, tapti tymų viruso platintojais ir kelti riziką tiek savo artimųjų, kolegų, tiek pacientų sveikatai. Taigi, visų pirma, turėjome išsiaiškinti, kokiai daliai mūsų darbuotojų iš tiesų reikalingi skiepai. Iki šiol galimybe sužinoti, ar darbuotojui yra susiformavęs atsparumas tymams, pasinaudojo 65 proc. klinikinių skyrių darbuotojų“, – apie darbuotojams nemokamai atliekamus tyrimus, skirtus imuninio atsako į tymus įvertinimui, teigia I. Kisielienė.

Ji taip pat pabrėžia, kad visiems norintiems klinikinių skyrių darbuotojams, gavusiems atsakymą, jog imunologinis atsakas yra per žemas, pasiūlyta nedelsiant nemokamai pasiskiepyti.

„Pageidavimą nemokamai pasiskiepyti tymų vakcina dar prieš serologinio tyrimo atlikimą buvo išreiškę 62 proc. klinikinių skyrių darbuotojai. Įvertinus turimus klinikinių skyrių darbuotojų serologinių tymų antikūnių tyrimo rezultatus, nustatyta, kad neigiamas tymų antikūnių tyrimo rezultatas gautas vos 18,4 proc. šių darbuotojų“, – sako Infekcijų kontrolės skyriaus vedėja, pabrėždama, kad sprendimas pirmiausia darbuotojus ištirti ir skiepyti tik esant reikalui, pasiteisino.

Be to, didelis dėmesys, šalyje fiksuojant sergamumo tymais augimą, RVUL skirtas darbuotojų informuotumo didinimui: parengta atmintinė apie tymų epidemiologiją, simptomus, kurioje taip pat nurodyta, kokių papildomų izoliavimo priemonių reiktų imtis, įtariant ar nustačius tymus.

RVUL nuo metų pradžios registruoti ir atsakingoms institucijoms išsiųsti 5 pranešimai apie įtariamus tymų atvejus, poekspozicine tymų vakcina, t. y., įvykus kontaktui su sergančiu tymais asmeniu, finansuojama valstybės biudžeto lėšomis, paskiepyti 37 sveikatos priežiūros darbuotojai.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com