Kviečiame į renginį, skirtą Pasaulinei aortos dienai paminėti

Aorta yra stambiausia kraujagyslė žmogaus organizme. Ji gali pradėti plėstis be jokių išorinių ženklų ir pasiekusi tam tikrą diametrą plyšti. Aortos plyšimas yra viena ekstremaliausių ir pavojingiausių būklių medicinoje. Tačiau aortos plėtimasis yra dažniausiai besimptominis procesas, todėl ankstyva aortos aneurizmos diagnostika yra problematiška.

Aortic Disease Awareness Day (liet. Aortos diena) – tarptautinis projektas, apimantis įvairių šalių sveikatos priežiūros specialistų, mokslininkų, pacientų, šeimos narių ir nevyriausybinių organizacijų pastangas didinti visuomenės sąmoningumą ir supratimą apie aortos ligas nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu. Rugsėjo 19 d. – tai diena, skirta kurti žmonių, neabejingų aortos ligų problematikai, bendruomenę, minėti išgyvenusius bei dalintis gyvybę gelbstinčia informacija su visuomene.

Šiais metais Endovaskulinių specialistų asociacija jungiasi prie šios globalios iniciatyvos, kurios tikslas – šviesti Lietuvos visuomenę apie aortos ligų problematiką, jų ankstyvą atpažinimą ir profilaktiką. Vienas svarbiausių visuomenei skirtų renginių – praeivių patikrinimas Katedros aikštėje š. m. rugsėjo 20 d., skirtas didinti šių ligų žinomumą ir žmonių sąmoningumą. Akcijos metu praeiviai turės galimybę sužinoti apie aortos ligas, pasitikrinti dėl aortos aneurizmos, atliekant neinvazyvų, nekenksmingą, iki 5 min. trunkantį aortos ištyrimą echoskopu, kurį atliks geriausi šios srities Lietuvos gydytojai specialistai.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com