Ligoninė

Pasaulinę aortos dieną kviečiame pasitikrinti dėl aortos aneurizmos

15 Rgs 2020 Naujienos

Rugsėjo 19 d., minint Pasaulinę aortos dieną, nuo 12.00 val. iki 17.00 val. šalia MO muziejaus (Pylimo g. 17,Vilnius) endovaskulinės srities specialistai, tarp kurių – ir mūsų gydytojai iš RVUL Kraujagyslių chirurgijos skyriaus, lauks norinčiųjų pasitikrinti ar neturi išsiplėtusios pilvo aortos. Čia įrengtoje palapinėje bus atliekamas nemokamas echoskopinis tyrimas, kuris yra neinvazinis, neskausmingas, trunkantis kelias minutes, bet labai svarbus.

Keletas faktų:

  • Aorta yra stambiausia kraujagyslė žmogaus organizme. Ji gali pradėti plėstis be jokių išorinių ženklų ir pasiekusi tam tikrą diametrą plyšti. Aortos plyšimas yra viena ekstremaliausių ir pavojingiausių būklių medicinoje, tačiau jos plėtimasis dažniausiai vyksta be simptomų.
  • Lietuvoje diagnozuojama 4 kartus mažiau plyšusių ir neplyšusių pilvo aortos aneurizmų nei turėtų būti pagal populiaciją – šie žmonės miršta be diagnozės ir nesulaukę tinkamo gydymo;
  • Laiku diagnozavus, gydymo rezultatai yra labai geri, tačiau plyšus pilvo aortos aneurizmai mirštamumas siekia apie 60%;
  • Pilvo aortos aneurizma dažniausiai pasireiškia vyrams, sulaukusiems daugiau nei 60 metų, rūkantiems bei turintiems aukštą kraujo spaudimą. Kiti rizikos veiksniai: aterosklerozė, diabetas, aukštas cholesterolio lygis, traumos, įgimtas kraujagyslių sienelių susilpnėjimas, paveldimumas.

Aortic Disease Awareness Day (liet. Aortos diena) –  tarptautinis projektas, apimantis įvairių šalių sveikatos priežiūros specialistų, mokslininkų ir nevyriausybinių organizacijų pastangas didinti visuomenės sąmoningumą ir supratimą apie aortos ligas nacionaliniu bei tarptautiniu lygiu. Rugsėjo 19 d. –  tai diena, skirta kurti žmonių, neabejingų aortos ligų problematikai, bendruomenę, minėti išgyvenusius bei dalintis gyvybę gelbstinčia informacija su visuomene.

Jau ne pirmus metus Endovaskulinių specialistų asociacija, vadovaujama RVUL gydytojo kraujagyslių chirurgo Artūro Mackevičiaus,  jungiasi prie šios globalios iniciatyvos, kurios tikslas – šviesti Lietuvos visuomenę apie aortos ligų problematiką, jų ankstyvą atpažinimą ir profilaktiką. Vienas svarbiausių visuomenei skirtų renginių – praeivių patikrinimas viešose vietose, skirtas didinti šių ligų žinomumą ir žmonių sąmoningumą. Šios akcijos metu gyventojai turės galimybę sužinoti apie aortos ligas bei pasitikrinti dėl aortos aneurizmos.

Šiemet rugsėjo 19 d. renginiai vyks didžiuosiuose Lietuvos miestuose:

  • Vilniuje (nuo 12.00 val. iki 17.00 val. šalia MO muziejaus)
  • Kaune (10 val. iki 15 val. prie LSMU ligoninės Kauno klinikų pagrindinio įėjimo)
  • Klaipėdoje (nuo 10 val. iki 15 val. prie Klaipėdos Jūrininkų ligoninės pagrindinio įėjimo)

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com