Ligoninė

Ieškantiems profesionalios pagalbos pasirengę padėti RVUL specialistai

9 Spa 2020 Naujienos

Šie metai paženklinti ne tik COVID-19 pandemijos, bet ir su ja susijusios psichologinės krizės, kurios padarinius visuomenėje jau skaudžiai pajutome. Šiuo visiems nelengvu laikotarpiu primename apie Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės specialistų siūlomą pagalbą.

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Psichosomatinių susirgimų skyriuje teikiamos II lygio stacionarinės psichiatrijos paslaugos suaugusiems.

Kam galime padėti?

  • Išgyvenantiems emocines krizes, depresišką nuotaiką, kitus emocinio pobūdžio sutrikimus;
  • Varginamiems nerimo, miego, nuovargio ir psichosomatinio pobūdžio sutrikimų (pvz., funkcinio pobūdžio skausmai, kai nenustatoma skausmo priežastis);
  • Be aiškios priežasties jaučiantiems įvairių organų ar jų sistemų negalavimus, esant svorio, apetito sutrikimams ir pan.
  • Psichozes (ypač pirmą kartą, vengiant psichinių ligų stigmos) išgyvenantiems, motyvuotiems gydymui pacientams;
  • Kamuojamiems priklausomybės dėl ilgalaikio psichotropinių vaistų vartojimo.

Psichosomatinių susirgimų skyriuje yra taikomas medikamentinis ir psichoterapinis psichikos ligų ir sutrikimų gydymas, užtikrinamas bei tęsiamas somatinių ligų gydymas, esant poreikiui, organizuojamos įvairių ligoninėje dirbančių specialistų konsultacijos.

Savižudybių prevencija

Ypatingas dėmesys skiriamas pacientams, turintiems suicidinių minčių ar tendencijų, po suicidinių mėginimų išliekant savižudybės rizikai. Specialistai vertina pacientų psichikos būseną, suicidinio elgesio motyvus, siekia išsiaiškinti galimą psichikos sutrikimą ar ligą ir psichiatrijos ar psichologinės pagalbos paslaugų poreikį.

Šio profilio pacientams gali būti teikiama stacionarinė psichiatrijos pagalba ir psichologinės krizės įveika stacionare, vėliau gydymas gali būti tęsiamas RVUL Psichiatrijos dienos stacionare. Rekomenduojamos ir II lygio konsultacijos RVUL Planinių Konsultacijų centre.

Kvalifikuotos pagalbos galimybės

Psichosomatinių susirgimų skyriuje nuolat dirba medicinos psichologės-psichoterapeutės ir medicinos psichologė. Atsižvelgiant į kiekvieno paciento poreikius bei patiriamus sunkumus, plačiai taikomas individualus konsultavimas, taip pat pacientams siūlomos įvairios relaksacijos procedūros (progresyvioji raumenų relaksacija, autogeninė treniruotė, darbas su vaizduote), meno bei filmų terapija, kognityvinių įgūdžių lavinimas, biblioterapija, diskusijų bei užduočių grupės ir kitos procedūros pagal poreikį.

Taikoma palaikomoji psichoterapija, aptariami konkretūs sunkumai, prisitaikymo galimybės, esant galimybei, ir gelminė psichoterapija. Pagal poreikį atliekamas paciento psichodiagnostinis ištyrimas, gydymo efektyvumo tyrimas. Gydymas ir psichoterapinės pagalbos planas koreguojamas nuolat vykstančiuose komandiniuose susirinkimuose.


Dėl laisvų vietų Psichosomatinių susirgimų skyriuje ar kitais hospitalizacijos klausimais kviečiame teirautis tel. (8 5) 265 81 99, (8 5) 265 81 88, (8 5) 265 81 82. Paciento gydymui stacionare reikalingas gydytojo psichiatro nukreipimas.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com