Ligoninė

RVUL vykdomas visų darbuotojų ištyrimas dėl COVID-19

14 Gru 2020 Naujienos

Situacijai šalies ligoninėse dėl COVID-19 užsikrėtusių pacientų ir medicinos personalo tampant vis labiau įtemptai, Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė (RVUL) gruodžio 14–16 dienomis atlieka visuotinį profilaktinį darbuotojų ištyrimą dėl COVID-19. Per tris dienas numatoma ištirti visus dirbančius klinikinių ir neklinikinių skyrių darbuotojus, t. y., apie 1600 žmonių. Iš viso įstaiga turi beveik 1,8 tūkstančio darbuotojų.

Ligoninės direktorė dr. Jelena Kutkauskienė teigia, kad tokių veiksmų ligoninėje imtasi įstaigos vadovybės iniciatyva, siekiant efektyviai suvaldyti epidemiologinę situaciją: „Sergančio įstaigos personalo jau kurį laiką daugėja, todėl suderinome su Vilniaus universiteto Gamtos mokslų centro laboratorija didelio kiekio ėminių ištyrimą, kad atlikus visuotinį darbuotojų patikrinimą per itin trumpą laiko tarpą galėtume nustatyti besimptome COVID-19 forma sergančius darbuotojus, juos laiku izoliuoti ir kaip įmanoma efektyviau užkirsti kelią tolesniam viruso plitimui įstaigoje.“

Visuotinio darbuotojų tyrimo dėl COVID-19 metu ligoninėje apsilankys Vilniaus universiteto Gamtos mokslų centro mokslininkai, kurie nuo įvairių ligoninės paviršių (stalų, prietaisų ir pan.) ims mėginius ir atliks mokslinius tyrimus, susijusius su koronaviruso gebėjimu išlikti gyvybingu ant įvairių paviršių.

Nuo praėjusios savaitės dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos šalyje ir augančio poreikio dedikuoti įstaigos infrastruktūrą COVID-19 pacientų priežiūrai – šiuo metu ligoninėje atidarytas jau trečias COVID-19 skyrius – buvo laikinai apribotas planinių operacijų atlikimas.

„Šioje situacijoje nerimą kelia ir skubios pagalbos teikimas. Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė pagal savo specializaciją yra skubios pagalbos ligoninė, todėl gyvybiškai svarbios paslaugos pacientams buvo ir yra teikiamos, tačiau dėl pastaraisiais mėnesiais vykusio pacientų srautų perskirstymo tarp įstaigų, mūsų Skubios pagalbos skyriaus veiklos apimtys išaugo beveik 50 proc. Tai yra rimtas iššūkis personalui, kurį, kaip ir daugelyje gydymo įstaigų, retina koronavirusas. Baiminamės, kad po visuotinio darbuotojų ištyrimo šio skyriaus pajėgumai dar sumažės. Tačiau noriu nuraminti, kad bendradarbiaujame su kitomis sveikatos priežiūros įstaigomis ir ieškome išeičių, kad gyventojai gautų visą reikalingą pagalbą“, – sako J. Kutkauskienė.

Nuo praėjusio savaitgalio didžiosios Vilniaus ligoninės susiderino veiksmus dėl būtinosios pagalbos srautų diversifikavimo, įvertinus visų regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigų realias galimybes bei skubios pagalbos besikreipiančių pacientų srautus.

VUL Santaros klinikose teikiama būtinoji ir neatidėliotina oftalmologinio profilio, otorinolaringologinio (LOR) profilio, urologinio profilio, ginekologinio profilio pagalba, neurochirurginio profilio, terapinio profilio, kardiologinio ir kardiochirurginio profilio pagalba.

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje teikiama būtinoji ir neatidėliotina pagalba, apimanti sunkių traumų (politraumos) klasterio paslaugas, ortopedinę traumatologinę pagalbą, terminių traumų, ūminių apsinuodijimų atvejus, taip pat krūtinės chirurgijos ir kraujagyslių chirurgijos paslaugas.

Abiejose įstaigose, t. y., tiek VUL Santaros klinikose, tiek Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, teikiama būtinoji ir neatidėliotina neurologinio profilio pagalba, insulto klasterio paslaugos, pilvo chirurgijos paslaugos.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com