Ligoninė

Po visuotinio RVUL darbuotojų ištyrimo identifikuoti 129 besimptomiai atvejai

18 Gru 2020 Naujienos

Gruodžio 14–16 dienomis Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje buvo atliktas didelio masto profilaktinis darbuotojų ištyrimas dėl koronaviruso, bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto Gamtos mokslų centro laboratorija.

Per tris dienas buvo paimti ir į laboratoriją išvežti 1296 ėminiai ir gauti 129 teigiami atsakymai (~9,95 proc.). Įstaiga turi beveik 1,8 tūkstančio darbuotojų, todėl tyrimas apėmė visą šiuo metu dirbantį personalą, išskyrus tuos darbuotojus, kuriems COVID-19 buvo diagnozuotas jau anksčiau.

Pažymėtina, kad visuotiniame profilaktiniame ištyrime dalyvavo tik jokių koronaviruso infekcijai būdingų simptomų nejaučiantys darbuotojai. Pasireiškus karščiavimui ar kitokiems klinikiniams požymiams, darbuotojai buvo tiriami vadovaujantis įstaigos vidinėmis tvarkomis, ir jų PGR tyrimai atliekami kitose laboratorijoje.

„Pastarosiomis savaitėmis Lietuvą ištikusi epidemiologinė krizė atsispindi ir mūsų medikų sergamumo rodikliuose, – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės direktorė Jelena Kutkauskienė. – Sergančių įstaigos darbuotojų pas mus sparčiai daugėja jau nuo lapkričio pabaigos. Deja, teisės aktų numatyta tvarka vykdomų profilaktinių tyrimų, ištiriant 10-20 proc. tiesiogiai su pacientais dirbančio personalo, šiuo laikotarpiu nebepakanka, o nerimą mums kelia tai, kad nauji COVID-19 atvejai fiksuojami tarp įvairių specialybių darbuotojų ir beveik visuose skyriuose.“

Pasak ligoninės vadovės, teko imtis veiksmų, kad per itin trumpą laiko tarpą būtų galima nustatyti besimptome COVID-19 forma sergančius darbuotojus, juos izoliuoti ir suvaldyti viruso plitimą įstaigoje. Šiuo metu nedarbingumą dėl COVID-19 turi 329 Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės darbuotojai: 57 gydytojai, 91 slaugytoja, 68 slaugytojo padėjėjos, 113 kitų pareigybių darbuotojų. Visi jie izoliuojasi pagal patvirtintą izoliacijos tvarką, galintiems dirbti nuotoliniu būdu organizuojamas darbas iš namų.

J. Kutkauskienės teigimu, net ir koronaviruso praretinta ligoninės komanda išlieka pasiruošusi teikti būtinąją pagalbą pacientams.

„Situacija nors ir ne iš lengvųjų, tačiau kol kas valdoma, nes nuo praėjusios savaitės Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje atidėtas planinių operacijų vykdymas, todėl pagrindinis mūsų pacientų srautas yra dėl skubios pagalbos besikreipiantys žmonės, – aiškina įstaigos direktorė. – Dėl prastos epidemiologinės situacijos šalyje pacientus ligoninėje stengiamasi laikyti ne ilgiau nei yra būtina, ir kai tik pacientų sveikatos būklė leidžia, jie yra perkeliami į kitas asmens sveikatos priežiūros įstaigas, su kuriomis bendradarbiaujama, arba išleidžiami toliau gydytis namuose. Tokiu būdu užtikrinamos vietos vadinamiesiems „ekstriniams“ pacientams, kuriems medicininė pagalba reikalinga čia ir dabar. Kasdien sprendžiame ir darbo perorganizavimo klausimus, deleguodami darbuotojus dirbti į tuos padalinius, kuriuose labiausiai trūksta personalo“.

Pasak J. Kutkauskienės, siekiama kuo greičiau stabilizuoti epidemiologinę situaciją įstaigos viduje, todėl visuotinis profilaktinis darbuotojų ištyrimas dėl COVID-19 ta pačia apimtimi bus kartojamas ir kitą savaitę.

Šio tyrimo metu Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje lankėsi Gamtos mokslų centro mokslininkai, kurie nuo įvairių ligoninės aplinkos paviršių ėmė mėginius moksliniam tyrimui, norėdami išsiaiškinti galimą koreliaciją tarp viruso elementų ant įvairių paviršių kiekio ir personalo sergamumo atitinkamuose skyriuose.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com