Ligoninė

Informacija dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo šventiniu laikotarpiu

23 Gru 2020 Naujienos

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyrius dirba 24/7 režimu visus metus, todėl skubi ir būtinoji pagalba net ir šventiniu laikotarpiu bus teikiama kiekvieną dieną kaip ir įprastai. RVUL Konsultacijų centras nuo gruodžio 24 d. iki sausio 3 d. nedirbs, taip pat nebus teikiamos ambulatorinės reabilitacijos paslaugos.

„Lauknešėliai“ šventiniu laikotarpiu priimami rytiniu laiku

Atkreipiame dėmesį, kad „lauknešėliai“ pacientams gruodžio 24, 26, 27 ir 31 dienomis priimami rytiniu laiku – nuo 11.00 iki 13.00 val. Kitomis dienomis siuntinius galima perduoti iki šiol galiojančia tvarka (antradieniais, ketvirtadieniais ir savaitgaliais nuo 17.00 iki 19.00 val.).

Primename, kad „lauknešėliais” rekomenduojama perdavinėti tik maisto produktus, higienos priemones ar kitus būtiniausius reikmenis. Nedėkite pinigų, papuošalų, telefonų ir kitokių brangių daiktų, nes negalime užtikrinti tokiu būdu perduodamų materialinių vertybių saugumo!

Veiks poliklinikos, vaistinės, mobilieji punktai ir karščiavimo klinikos

Svarbu žinoti, kad artimiausiomis švenčių ir nedarbo dienomis dirbs didžioji dalis Vilniaus poliklinikų. Šių įstaigų medikams suplanuoti tik keli laisvadieniai – Kūčių dieną (gruodžio 24 d.) ir sausio 1-ąją. Sustiprintu režimu šventiniu laikotarpiu paslaugas privalo teikti ir privatūs šeimos gydytojų kabinetai, centrai bei klinikos, kurie yra sudarę sutartis su teritorine ligonių kasa.

Gruodžio 25–27 d. bei 2021 m. sausio 2–3 d. bus teikiamos šios pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos:

  • Šeimos gydytojų paslaugos (išskyrus imunoprofilaktikos, prevencinių programų ir profilaktinio sveikatos tikrinimo paslaugas)
  • Skubi odontologinė pagalba
  • Psichikos sveikatos priežiūros paslaugos
  • Radiologijos, echoskopijos, endoskopijos, chirurgijos ir medicininės laboratorijos paslaugos

Atsižvelgiant į besikreipiančio paciento sveikatos būklę, sveikatos priežiūros paslaugos turės būti teikiamos tiesioginio kontakto ar nuotoliniu būdu.

Ką svarbu žinoti apie darbo valandas?

Paslaugos aukščiau nurodytomis dienomis bus teikiamos įprastu poliklinikos ar kitos pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbo laiku. Šeimos gydytojo paslaugas teikiančių įstaigų nedarbo metu (šventiniu laikotarpiu tai yra nuo 20 val. iki 7.00 val.) šeimos gydytojo paslaugas ir paslaugas karščiuojantiems vilniečiams teiks Centro poliklinikos Budinčio gydytojo tarnyba. Čia bus galima kreiptis ir gruodžio 24 d. bei sausio 1 d. (visą parą).

Svarbu: šeimos gydytojo ir kitas paslaugas teikiančios įstaigos dėl paslaugų teikimo šventiniu laikotarpiu gali sudaryti sutartis su kitomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, todėl daugiau informacijos apie darbą šventiniu laikotarpiu vilniečiai kviečiami susižinoti poliklinikų ir kitų šeimos gydytojo paslaugas teikiančių įstaigų interneto svetainėse.

Vaistinėms, kurios priklauso Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai, šventiniu laikotarpiu yra pavesta dirbti ne trumpiau kaip po 4 valandas per dieną. Mobilieji testavimo punktai dirbs kiekvieną dieną be laisvadienių.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com