Ligoninė

COVID-19 ir lėtinės ligos

28 Bal 2020 Naujienos

Palaipsniui apsiprantame su neišvengiamai besikeičiančia situacija, kai daugelis dalykų nebėra tokie, kokie buvo 2020 m. sausio 1-ąją, kuomet kūrėme artimos ir tolimos ateities planus, ir niekas net tamsiausiame sapne negalėjo numatyti to, kas bus po poros mėnesių.

Ilgainiui susitaikysime su viruso tikrumu, pradėsime dar labiau saugotis ir rūpintis savimi bei esančiais šalia, palaikysime švarą, tarsi kaskart ruoštumėmės į operacinę – įsisąmoninsime vidinį karantiną. Mes jau sėkmingai pradėjome šį kelią rūpindamiesi, kad virusas plistų kuo mažiau, saugojimosi ritualai tapo rutina – laikomės saviizoliacijos, saugaus atstumo, kitų ribojimų, bendravimą perkėlėme į nuotolinę erdvę.

Tačiau karantinas įkalino daug žmonių, sergančių lėtinėmis ligomis, kurie sąžiningai lieka namuose, tvarkingai vykdo rekomendacijas ir laukia, dažnai dvejodami dėl savo būklės ar ateities. Koronaviruso infekcijos akivaizdoje jiems kasdien kyla klausimų, bet nėra kam jų užduoti ar pasitarti, dažnai aplanko nežinia, kaip tinkamai rūpintis savimi, kaip elgtis ir ką daryti pablogėjus būklei.

Dvidešimt aštuoni Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto 2018 m. laidos studentai ir jų dėstytojos (doc. dr. Lina Zabulienė, dr. Sonata Varvuolytė), kartu su gydytojomis specialistėmis (Edita Saukaityte Butvile, dr. Egle Terteliene, Juste Latauskiene), trumpam įkūrę „Nuotolines kūrybines dirbtuves“, parengė informacinę medžiagą asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, kaip rūpintis savimi, susiklosčius tokioms aplinkybėms.

Tai patarimų rinkinys savirūpos ir gyvensenos klausimais, sergantiems širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo organų, virškinimo, reumatinėmis ligomis, lėtinėmis inkstų ligomis, cukriniu diabetu. Tikime, kad šie patarimai ir įžvalgos atsakys į kai kuriuos ramybės neduodančius klausimus ar nukreips atsakymo paieškas tinkama linkme, bus naudingi ne tik sergantiesiems ar jų artimiesiems, tačiau ir studentams, gydytojams, slaugytojams ar visuomenės sveikatos specialistams – visiems tiems, kuriems rūpi asmeninė ir visuomenės sveikata.


Informacija ir patarimai sergantiesiems lėtinėmis ligomis

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com