Ligoninė

Dėl COVID-19 atvejo VšĮ Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje

29 Bal 2020 Naujienos

Balandžio 28 d. į VšĮ Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyrių atvežtai pacientei patvirtintas teigiamas viruso SARS-CoV-2 tyrimo (tiriant PGR metodu) rezultatas.

Kadangi mūsų įstaigoje pacientai su COVID-19 diagnoze nėra gydomi, tą pačią dieną pacientė buvo perkelta į Vilniaus Universiteto ligoninę Santaros klinikas. Šiuo metu laukiama pakartotinai paimto tepinėlio tyrimo atsakymo, tačiau siekiant užtikrinti maksimalų darbuotojų saugumą, iš karto imtasi priemonių lyg šiam atvejui jau būtų galutinai patvirtinta COVID-19 diagnozė.

Nedelsiant buvo sudarytas darbuotojų, turėjusių kontaktą su šia paciente, sąrašas bei atliktas jų užsikrėtimo rizikos vertinimas. Vadovaujantis „Sveikatos apsaugos darbuotojų COVID-19 ekspozicijos bei ligos valdymo gairėmis“, kaip aukštos rizikos kontaktą galima išskirti 10 darbuotojų, kuriuos nuspręsta siųsti į saviizoliaciją 7 dienoms.

Kiti darbuotojai, turėję žemos rizikos kontaktą, tęs darbą stebėdami savo būklę ir bus nušalinti nuo darbo tuo atveju, jei atsirastų ūmios kvėpavimo takų infekcijos požymių. Visiems kontaktą (nepriklausomai nuo rizikos laipsnio) turėjusiems darbuotojams bus atliktas serologinis testas bei PGR tyrimas. Iš saviizoliacijos grįžti į darbą darbuotojai galės tik esant neigiamam PGR tyrimo rezultatui.

Kitiems pacientams jokios užsikrėtimo rizikos nėra, nes iki viruso SARS-CoV-2 tyrimo (tiriant PGR metodu) rezultato gavimo, pacientė buvo izoliuojama atskiroje palatoje, dar Skubios pagalbos priėmimo skyriuje jai buvo uždėta kaukė. Visi pagalbą teikę darbuotojai taip pat dėvėjo kaukes ir pirštines, o nuo teigiamo rezultato paaiškėjimo momento – visas asmens apsaugos priemones, reikalingas darbui su COVID-19.

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com