Ligoninė

Epidemiologinės krizės valdymas reabilitacijos centre „Pušyno kelias“

6 Geg 2020 Naujienos

Gegužės 2-3 d. reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ buvo nustatyti 8 koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejai (6 pacientams ir 2 darbuotojams). Kelios pastarosios dienos buvo skirtos netikėtai įsiplieskusio koronaviruso židinio suvaldymui, infekcijos plitimo grėsmės minimizavimui, o vienas svarbiausių klausimų – darbo organizavimas „Pušyno kelyje“ ir pacientų priežiūros tęstinumo užtikrinimas, nes 25 reabilitacijos centro darbuotojams teko izoliuotis.

Kodėl šiuo metu pacientai negali vykti į namus?

Pagrindinis izoliavimo tikslas – užkirsti kelią infekcijos plitimui ir naujų atvejų atsiradimui. Nors žmonės dažniausiai būna užkrečiami, kai pasireiškia simptomai, įtariama, kad kai kurie žmonės gali perduoti virusą nejausdami jokių simptomų. Todėl net jei pirmasis tyrimo dėl COVID-19 rezultatas buvo neigiamas, jis gali pasikeisti 2 savaičių laikotarpiu.

Todėl savo pačių ir jų artimųjų saugumui, pacientai privalo likti įstaigoje dar bent 14 dienų, kad gydytojai galėtų stebėti pacientų būklę ir pakartotinai atlikti tyrimą dėl koronaviruso infekcijos. Pakartotinis ištyrimas numatomas 2020-05-10 bei 2020-05-17.

Su kiekvienu pacientu bendraujame asmeniškai ir aiškinamės jų galimybes būti išleistiems į saviizoliaciją namuose – tai bus taikoma tik galintiems savarankiškai apsitarnauti ir turintiems tinkamas sąlygas saviizoliacijai. Vykdant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) nurodymus, pacientai galės būti išrašyti tik gavus šio centro patvirtinimą, kad paciento gyvenamosios vietos sąlygos atitinka Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisykles (spausti čia).

Ar šiuo metu saugu būti reabilitacijos centre „Pušyno kelias“?

Imtasi visų reikalingų priemonių pacientų ir darbuotojų saugumui užtikrinti:

  • Pacientai, kuriems nustatyta koronaviruso infekcija, yra izoliuoti atskirame reabilitacijos centro korpuse (III korpuso 1 aukšte). Su šiais pacientais dirba atskiras personalas, kuris naudojasi tik jam skirtu įėjimu, atskiromis sanitarinėmis patalpomis, poilsio bei persirengimo kambariais.
  • Reabilitacijos centro darbuotojai, kurie galėjo turėti kontaktą su sergančiaisiais, yra išsiųsti į saviizoliaciją ir artimiausiu metu nedirbs.
  • Pacientų, kuriems koronaviruso infekcija šiuo metu nenustatyta, priežiūrą vykdo iš Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės atsiųsta specialistų komanda.
  • Palatos, kuriose gulėjo užsikrėtę pacientai, bei bendro naudojimo patalpos yra dezinfekuotos.
  • Darbuotojai įpareigoti atsakingai sekti pacientų sveikatos būklę: kasdien matuoti temperatūrą (min. 4 kartus per dieną), atidžiai stebėti, ar nepasireiškia ūminės kvėpavimo takų infekcijos požymių.
  • Jei pacientų būklė kels susirūpinimą, artimieji bus nedelsiant informuoti.

Ar tęsiamos reabilitacijos procedūros?

Įvertinus COVID-19 užsikrėtimo grėsmę teikiant reabilitacijos paslaugas, kurių dauguma yra kontaktinės ir trunka ilgiau nei 15 minučių, bei atsižvelgiant į reabilitacijos centro pacientų sveikatos būklę ir amžių (tai itin didelės rizikos asmenų grupė), buvo priimtas sprendimas nutraukti reabilitacinių priemonių taikymą. Tačiau siekiant išlaikyti pacientų mobilumo lygį bei išvengti pragulų, nuo šiandien kartu su slaugos personalu pacientų priežiūra rūpinasi ir 3 kineziterapeutai.  Džiaugiamės, kad iš šių specialistų pacientai sulaukia ne tik kineziterapinės pagalbos, bet ir moralinio palaikymo bei pozityvios energijos.


Šiuo metu epidemiologinė situacija reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ yra stabilizuota. Suprasdami artimųjų rūpestį, tačiau kartu suvokdami ir mūsų pacientams kylančias grėsmes, primygtinai prašome griežtai laikytis karantino režimo. Pacientų lankymas yra draudžiamas, „lauknešėliai“ priimami prie įėjimo centrinį korpusą (telefonspynės pagalba susisiekus su reabilitacijos centro darbuotoju).


  • Centrinio korpuso procedūrinio kab. tel. (8 5) 276 3454
  • III korpuso procedūrinio kab. tel. (8 5) 276 4272

PAIEŠKA

+
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com